|
Home •
Album •
Donatie •
Help •
Kalender •
Registreren • Zoeken • Leden • Inloggen
|
 |
|
Pagina 1 van 1
|
[ 3 berichten ] |
|
Auteur |
Bericht |
ECT
|
 Accesoire BPM
Snap hier werkelijk niets van!
|
14 maart 2008 23:28 |
|
 |
Devils son
Cayenne Turbo, ex RS6 met wat extra pit, ex 996 Turbo met wat extra pit, ex 964, ex 964, ex 968 cabriolet, ex 944
|
 Re: Accesoire BPM
Zo is het misschien duidelijker: het gaat om een naheffing bij BMW op basis van zoveel auto's geleverd, dus ongeveer zoveel te weinig BPM aangegeven. HR: per kenteken(houder) berekenen wat er te weinig is afgedragen.
Belanghebbende, X bv, is importeur van auto's en motoren. Zij voldoet de BPM namens de kentekenhouders. Bij de voldoening op aangifte heeft X bv geen rekening gehouden met de door de dealer vóór de opneming van het kenteken in het kentekenregister aangebrachte accessoires. De inspecteur legt X bv daarom een naheffingsaanslag BPM met verhoging op. Na verwijzing door de Hoge Raad (HR 11 april 2003, nr. 36 822, BNB 2003/264) oordeelt Hof Amsterdam dat de inspecteur niet onredelijk heeft gehandeld door de naheffing te baseren op een steekproef en extrapolatie van de daarbij verkregen gegevens (Hof Amsterdam 12 januari 2004, nr. 03/01936).
De Hoge Raad oordeelt dat naheffing van BPM op basis van een geëxtrapoleerde steekproef in strijd is met het stelsel van de Wet BPM 1992. De Hoge Raad stelt voorop dat de voldoening van BPM op aangifte door een importeur als X bv niet op eigen naam geschiedt maar namens elk van de betrokken kentekenhouders (HR 29 augustus 2000, nr. 35 501, BNB 2000/357). Dit brengt mee dat een constatering van het in gebreke zijn gebleven om het juiste bedrag aan BPM te voldoen, slechts kan geschieden onder aanwijzing van de kentekenhouder wiens belastingschuld het betreft. Voor een naheffingsaanslag die niet is te herleiden tot een dergelijke constatering is in het stelsel van de wet, voor zover daarbij een rol is toegedacht aan de importeur, derhalve geen plaats. De Hoge Raad doet de zaak zelf af en vermindert de naheffingsaanslag.
Bron: Vakstudienieuws vandaag
|
14 maart 2008 23:37 |
|
 |
djtommi
manager PR & Online bij BOVAG
|
deze toelichting maakt het waarschijnlijk ook wat duidelijker:
http://www.automotive-online.nl/home/48 ... g_bmw.html
|
15 maart 2008 14:37 |
|
|
|
Pagina 1 van 1
|
[ 3 berichten ] |
|
Wie is er online |
Gebruikers op dit forum: Google [Bot], outletvalve, SvB |
|
Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen Je mag geen bijlagen toevoegen in dit forum
|
|
 |
|