Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

Re: Sportwagenpolis

20 jul 2015 17:03

ik heb grote vraagtekens bij meningen hoe een verzekering goed kan "bevallen' wanneer er alleen maar premie wordt betaald.

je weet toch pas echt of een verzekering waterdicht is als er zonder morren wordt uitkeerd bij bijv. een diefstal of schade?

premie betalen gaat altijd goed in mijn ogen. (bevalt mij overigens nooit! :mrgreen: )
m.a.w.
een iets duurdere verzekering kan wellicht een betere dekking hebben. daar gaat het bij mij echt om. (vooral de diefstal voorwaarden). m.a.w. wel of niet uitkeren bij diefstal wanneer je onderweg bent met de auto.

zelf goede ervaringen met oldtimer verzekeringen afgesloten via de knac. altijd goed bereikbaar, lossen problemen goed op en altijd aanspreekbaar.

Re: Sportwagenpolis

20 jul 2015 18:45

Had mijn P ook verzekerd bij Turien via Sportwagenpolis.

Wil hier niet zonder nadere uitleg een tussenpersoon afbranden, maar heb zeer slechte ervaringen met
deze tussenpersoon als het op schade afhandeling aankomt.
De verzekeraar (Turien) daarentegen heeft juist met een zeer goede service aan mij een klant voor het leven
overgehouden.

Heb geen zin om hier de gehele casus te gaan delen, dus ik laat het hierbij.

In verzekeringsland geldt evenwel dat je pas weet wat je hebt, als er sprake is van schade.
Netjes behandeld worden bij premiebetaling lijkt me niet zo moeilijk!

Re: Sportwagenpolis

14 nov 2020 20:49

Hallo allemaal.
Iemand nog recente ervaringen met Sportwagenpolis, AFIC of Turien en Co? De reakties die ik hier lees zijn inmiddels van 5 jaar terug.
Heb tijdelijk mijn recent gekochte P verzekerd bij Centraal Beheer maar ben op zoek naar een meer specialistische verzekering met een scherpe premie en geen stallingsverplichting of beperkt hobbymatig gebruik.

Re: Sportwagenpolis

14 nov 2020 21:07

Jos van AFIC, Turien polis

Re: Sportwagenpolis

14 nov 2020 21:29

Targa Floriaan schreef:Jos van AFIC, Turien polis

Hier net een offerte aangevraagd. Ben benieuwd. Bedankt.

Re: Sportwagenpolis

14 nov 2020 21:29

Er zijn echt wel veel recentere verzekeringstopics te vinden ...

Maar hier ook via AFIC bij Turien.

Re: Sportwagenpolis

15 nov 2020 19:31

Ook hier Turien via AFIC :thumleft:

Re: Sportwagenpolis

15 nov 2020 19:57

Ook hier. (En nog wat nutteloze tekst omdat ik anders niet aan het minimaal verste aantal karakters kom).

Re: Sportwagenpolis

16 nov 2020 23:13

Ben zelf na wat omzwervingen bij kuiper verzekeringen terecht gekomen met peter yska als tussenpersoon. Automis all risk tegen taxatie verzekerd, wel beperkt aantal km en nachtclausule. Wel, is voor mij van belang, 1e recht op het wrak, altijd reparatie met originele onderdelen en een laag eigen risico.

Re: Sportwagenpolis

16 nov 2020 23:54

Die nachtclausule heb je goed gelezen en begrepen :?:

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 1:05

Hoe bedoel je?

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 9:45

Zoals ik het vraag ....


Maar ik zal je even op weg helpen:

Heb je er 1 met vaste tijdstippen of 1 die tussen zonsondergang en zonsopkomst van toe passing is :?:

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 14:49

Dank voor uitleg. Ik heb er een met vaste tijden. Is voor mij voldoende, en als niet gediagnosticeerde autist ook wel fijn. Het geeft mij iig duidelijkheid.

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 15:07

Dus ook 's zomers niet na dat tijdstip op de oprit laten staan ....

Je zal niet de eerste zijn die niets uitbetaald krijgt na diefstal - door toepassing van de nachtclausule - terwijl het nog daglicht was :|

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 15:26

Ik zit met mijn 997 nu ook via Afic bij assicuro verzekeringen ook met die nachtclausule en 7500 km per jaar,

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 15:59

Ik stel zelf 2 additionele eisen aan mijn auto verzekeringen:

  • Geen nachtclausule
  • Geen alarm-plicht

... en daar betaal ik maar al te graag iets meer premie voor :idea:

De alarm-plicht is tegenwoordig vaak veranderd in de verplichting tot het plaatsen van een Lo~Jack, iets waar ik goed mee kan leven.
(goedkoper dan een klasse-weet-ik-veel-alarm en geen gesnoei in de auto-electronica voor het plaatsen van zo'n systeem, ook geen vals alarm!)

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 17:14

En aantal km onbeperkt?

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 17:17

7.500km lijkt me normaal gesproken voldoende.

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 18:01

renetrzes schreef:En aantal km onbeperkt?



Ik heb er een op 3500 km/jaar en twee andere op 7500 km/jaar .... de DD staat op onbeperkt ~ en niet op de standaard 12.000 die je er in Nederland van de verzekerings mij. bij krijgt :idea:

BTW: de kilometers komen alleen aan de orde als je schade rijdt :idea:

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 18:09

Bij de driejaarlijkse taxatie kunnen ze in het taxatierapport ook zien hoeveel kilometer je er mee gereden hebt sinds de laatste taxatie. Als dat veel meer is dan in de polis staat zullen ze er wel iets van zeggen denk ik (overigens geen ervaring mee).

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 18:14

Ergo - in drie jaar kan je er bijv. ruim 21.000 km mee rijden ...

Over het algemeen kijkt men naar de km stand bij het afsluiten van de polis en dan weer bij het melden van de claim - MI ben je daardoor toch een beetje flexibel met de kilometers. Rij je het eerste jaar 5000 km, dan heb je er 10.000 voor het tweede jaar :idea:

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 19:45

Olaf schreef:Ik stel zelf 2 additionele eisen aan mijn auto verzekeringen:

  • Geen nachtclausule
  • Geen alarm-plicht

... en daar betaal ik maar al te graag iets meer premie voor :idea:


Inderdaad daar kies ik ook voor. Heb weliswaar een klasse 3 alarm maar of ik m binnen stal bepaal ik liever zelf. Voor mij te benauwend die verplichting.
Heb inmiddels een nette offerte van AFIC waarin ik deze vrijheid heb. Via Sportwagenpolis wilde het niet zo lukken.

Re: Sportwagenpolis

17 nov 2020 20:30

Olaf schreef:Dus ook 's zomers niet na dat tijdstip op de oprit laten staan ....

Je zal niet de eerste zijn die niets uitbetaald krijgt na diefstal - door toepassing van de nachtclausule - terwijl het nog daglicht was :|


Ik heb zelf geen oprit, auto staat dus nooit voor de deur geparkeerd dus kan deze ook niet per ongeluk laten staan

Re: Sportwagenpolis

19 nov 2020 23:38

AFIC is prima, geen ingewikkelde dingen. Ga over twee weken mijn lease Golf GTE overnemen, prima aanbod van afic gekregen. Werkt soepel en snel. Met schade gelukkig geen ervaring

Re: Sportwagenpolis

20 nov 2020 6:52

Zolang je geen schade rijdt is iedere verzekeraar wel fijn en soepel. Bedoel ik niks naars mee, maar je weet pas hoe een verzekeraar is als je wel iets hebt gehad. Centraal Beheer weet ik uit eigen ervaring werkt erg soepel en netjes bij afhandeling
Plaats een reactie