Pagina 1 van 3
Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:33
door Enguess
Beste Porschevrienden,
Mijn werkgever heeft me gevraagd of ik beschikbaar zou zijn om een aantal jaren naar Singapore te gaan (werk voor een Zwitsers concern en woon al jaren in Zwitserland). Zakelijk gezien is het een mooie kans. Voor de familie lijkt het ook in eerste instantie allemaal positief. Maar ja, wat doe ik met mijn Porsche?
Het gaat om mijn gekoesterde 3.2 Carrera Targa, bouwjaar 1987, met nu 126k km. Ik ben de tweede eigenaar, heb hem al tien jaar, en hij is "perfect". Meenemen is geen reƫle optie. Het gaat waarschijnlijk om een periode van ongeveer 3 jaar. Wat zouden jullie doen? Verkopen, of opslaan? Ik ben erg aan de auto gehecht, maar van drie jaar stilstaan wordt 'ie niet beter natuurlijk, dus wat is wijsheid?
Enne... dezelfde vraag voor mijn E30 M3, 1989, 80k km en mijn gerestaureerde Golf GTI, 1983, 90k km????
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:35
door renetrzes
Tja als je er zo aan gehecht bent( kan ik me goed voorstellen ) dan zou ik hem goed conserveren en in verwarmde ruimte bewaren. Ze worden steeds meer waard !!
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:36
door Ivo 3.6
Voor 3 jaar zou ik de Porsche opslaan en de M3 verkopen.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:48
door Dial_888
Als ze verder geen 'brood' eten: opslaan....heb je straks om wat naar uit te kijken...en die jaren wachten zijn zo voorbij als daar druk aan het werk bent.
Succes iig.....
En stilstaan, geen probleem....ik kan ze tijdens je afwezigheid wel uitlaten....

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:58
door The Wolffman
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 19:59
door A-Line
Zonder enige twijfel opslaan.
Wat is nu drie jaar als ze voorbij zijn?
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 20:13
door Master Ken
Opslaan en als je weer retour bent laat je je auto ophalen door je specialist.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 20:40
door de911gek
Zonder twijfel de Porsche opslaan... de andere zou ik verkopen als je er tenminste ook niet zo aan gehecht bent. De P wel goed opslaan (ik zou het professioneel laten doen). Succes met de uiteindelijke keuze

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 20:40
door 912
Meenemen!!!
Singapore is leuk om te rijden en de tripjes naar KL een uitje...

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 20:57
door Johann
Is het misschien een idee om ze in de
Meilenwerk te stallen? Volgens mij hebben ze daar ook een uitlaatservice voor de wagens.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:20
door Targa Floriaan
BMW weg, Golf en Porsche opslaan, 550D voor een zacht prijsje aan mij verpatsen

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:22
door Marcel
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:24
door wolf
ach, zo'n 3.2'tje

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:31
door Nine-eleven
In ieder geval de GTI en de Porsche opslaan, de rest zou nog in overweging genomen kunnen worden om van de hand te doen.
De 3.2's zijn echt aan het stijgen . . . en wat is nu drie jaar?
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:38
door 912
Ja, dat is om de watjes af te schrikken...

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:38
door Maarten
Alles opslaan. Vind maar eens een onverklote M3 <100k km.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:38
door horn
ik zou ze alle drie opslaan. 3 jaar is niks als je het netjes doet. en aan je baas zeggen dat hij de opslag moet lappen (blijven ollanders toch?!)
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 21:39
door horn
Maarten schreef:Alles opslaan. Vind maar eens een onverklote M3 <100k km.
ik weet er eentje, van een kerel die naar Singapore gaat verhuizen en er vanaf moet...

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:11
door RuBoxS
Nine-eleven schreef:In ieder geval de GTI ...opslaan

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:12
door mbembe
Opslaan. Wellicht goede vrienden waar je nu woont waar je m kunt stallen en die er eens per maand 50km mee rijdt (en die je dus vertrouwd?)
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:20
door steef
Wat heeft iedereen toch tegen de M3E30? Zelfs Totmbo begon met een echtscheiding te dreigen als ik die aanschaf.....
(overigens het mooiste atmosferische blok ooit gebouwd in serie! Bij welke auto krijg je tegenwoordig nog standaard gasklephuizen?)
Wat heeft Totmbo nou voor verstand van techniek?
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:24
door Maarten
Snap daar ook niets van. Lijkt mij echt een geheide klassieker voor over 10 jaar. Een van de beste auto's ooit gemaakt.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:31
door Olaf
Als je ze op slaat, zal je ze ook elk jaar moeten schorsen ... maar dat kan tegenwoordig on-line
Ik zou ze - goed geconserveerd - weg zetten.
Stilstand is inderdaad achteruitgang ... maar voor al deze klassiekers zal MI de waarde vermeerderen.
Ik zou ze wel - vlak voor vertrek - nog even laten taxeren ... en op zo'n manier stallen dat ze verzekerd zijn.
Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:33
door mbembe
steef schreef:Wat heeft iedereen toch tegen de M3E30? Zelfs Totmbo begon met een echtscheiding te dreigen als ik die aanschaf.....
Omdat het een BMW is

Re: Wat nu?
Geplaatst: 24 jun 2013 22:37
door Flyingdutch
Ik had precies hetzelfde probleem toen ik gevraagd werd om naar Zuid Korea te gaan voor de firma. Echter had ik destijds geen mooie wagen zoals jij maar ik was wel erg gehecht aan mijn Audi die ik ooit nieuw in Italie had gekocht. Ik woonde toen ook in Zwitserland en heb mijn werkgever voor de opslag laten betalen. De auto heeft 4,5 jaar in een plastic zak in een container gestaan in een verwarmde loods. De auto is door de opslag firma klaar gemaakt voor de lange opslag. (accu klemmen los, diesel eruit, en nog een paar zaken)
Toen ik vorig jaar weer terug kwam in Zwitserland had ik 3 weken van te voren het opslag bedrijf gebeld die op hun beurt de auto op een ambulance naar de Audi dealer heeft gebracht. Die hebben de auto weer gebruiks klaar gemaakt en geparkeerd op het vliegveld. Bij aankomst kon ik gelijk instappen en ben nu 40.000 km verder en heb geen enkel probleem gehad.
De kosten vielen eigenlijk best wel mee want er werd 180 SFr gevraagd per maand. Je weet zelf wel wat een parkeer plek kost in Zurich?
Je mag hem gerust bij mij parkeren als je de sleutels erin laat
Mocht ik je nog kunnen helpen met meer gedetailleerde vragen laat het me maar weten.