Toon onbeantwoorde berichten | Toon actieve onderwerpen Het is nu 18 jun 2026 9:56



Antwoord op onderwerp  [ 5 berichten ] 
Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar) 
Auteur Bericht
PorscheForum Rakker
Porsche Boxster S 3.4 PDK - GT Silver BMW i4 eDrive40 M Sport - San Remo
Bericht Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar)
Dit wordt er eentje van de lange adem; maar misschien daarom best gewoon maar vast te beginnen. Momenteel geniet ik nog enorm van mijn 981 Boxster S, die inmiddels ruim anderhalf jaar in bezit is. Ik heb er inmiddels al een hoop toerritten, meetings, en events opzitten waarbij ik ook goed de kans heb te zien wat er zoal nog meer rondrijdt in Nederland. Ik schat daarom kans erg groot dat na de 981 als mijn eerste Porsche er ook een tweede zal komen (er is natuurlijk veel meer leuks te krijgen, en daar zal ik wellicht ook naar kijken, maar laat ik buiten bestek van dit topic).

Nu zit ik zo eens rond te kijken en het valt mij op dat er ruwweg een paar opties zijn mocht ik daadwerkelijk gaan shoppen in het naasthogere segment, wat zich een beetje rond de ~70k bevindt (marge 5k beide kanten op). Dit zijn onder andere:
- 996 of 997 Turbo
- 987 Spyder
- 981 GTS
- 991.1 C2S

Punt van aandacht is dat ik niet de middelen heb in dit segment te shoppen zonder eerst mijn huidige te verkopen; dus als zich een forumlid meldt zal ik eerst mijn auto moeten verkopen (gaat in consignatie, adres daarvoor is al gevonden).

De 981 GTS ligt het meest voor de hand, maar juist daarom wil ik er ook niet te snel voor kiezen. Het lijkt me ook leuk andere opties te proberen. Maar het is wel een logische upgrade vanaf een S, vandaar de topictitel. Gezien het (zeer!) beperkt aanbod van dit model zowel in Nederland als omliggende landen leek het me goed gewoon alvast rustig te beginnen met zoeken, maar zonder haast. Mocht ik over 6 maanden pas de perfecte auto vinden is dat helemaal prima. Wellicht dat er hier ook forumleden zijn die tzt hun auto aan willen bieden, maar nu nog niet. Voor mijn huidige S ben ik ook wel even op zoek geweest en het bevalt me wel dit niet overhaast te doen.

De eisen zouden er (in geval van een 981 GTS) als volgt uitzien:
- Budget / tellerstand liever 100k km & 65k EUR auto dan een 50k km & 80k EUR auto (ik verwacht er veel mee te gaan rijden en anders gaat de afschrijving op kilometers richting bedragen waar ik liever niet in de buurt kom)
- Bij voorkeur PDK
- Bij voorkeur Boxster, maar ik ben zeker ook bereid naar een Cayman te kijken als die 'precies goed' is
- Exterieurkleur heel graag iets wat niet wit/grijs/zwart is. Ik heb nu GT Silver wat met het rode dak en het zwarte interieur mooi is, maar zou voor de aflossing graag iets anders willen. Carmine Red vind ik wellicht de nummer 1 optie op een GTS, PTS even buiten beschouwing gelaten. Geel mag ook.
- Interieur zeer sterke voorkeur voor GTS Interior Package met alcantara en rode accenten (ook daar heb ik graag iets anders dan het zwarte extended leather wat ik nu heb)
- Belangrijke opties: 417 (stoelverwarming) / 220 (PTV) / P13 (dimmende spiegel + regensensor) / 454 (cruisecontrole) / 573 (dual zone acc) / 636 (PDC voor en achter) / P23 (PCM Nav) / 680 (BOSE audio)
- Nice to have opties: P07 (18 weg stoelen) / 682 (Burmester audio) / 541 (geventileerde stoelen) / 625 (keyless entry & drive) / 632 (PDLS+) / 20" SportTechno (XRT) of Carrera Classic (427) / Alle X-opties (Porsche Exclusive Manufaktur)

Ben benieuwd naar de input, discussie over auto's of modellen die ik zeker moet overwegen (+redenen) of bepaalde opties wel / niet te zoeken allemaal zeer welkom :)


17 jun 2026 21:12
Profiel
PorscheForum Super Junkie
Avatar gebruiker
987 Boxster Spyder, Ex. Porsche 356 speedster outlaw rep, ex 964 C2
Den Haag
Bericht Re: Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar)
De 911 ‘s die je noemt zijn echt een stuk groter dan de Boxster die je nu hebt, veel minder gooi en smijt karretje.

De Spyder zal meer een gooi en smijt ding zijn, maar ook een stuk(je) spartaanser. Ik vind dat helemaal geweldig, maar het moet je wel passen. spyders houden goed hun waarde tot nu toe.

GTS is een GTS, niet een heel groot verschil met wat je nu hebt lijkt me.

Succes met de zoektocht.
_________________________________________
Bijdrage is geschreven op persoonlijke titel en vertegenwoordigt niet de visie van uw belastingadviseur in Den Haag


17 jun 2026 21:58
Profiel WWW
PorscheForum Rakker
Porsche Boxster S 3.4 PDK - GT Silver BMW i4 eDrive40 M Sport - San Remo
Bericht Re: Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar)
de Fiscalist schreef:
De 911 ‘s die je noemt zijn echt een stuk groter dan de Boxster die je nu hebt, veel minder gooi en smijt karretje.

De Spyder zal meer een gooi en smijt ding zijn, maar ook een stuk(je) spartaanser. Ik vind dat helemaal geweldig, maar het moet je wel passen. spyders houden goed hun waarde tot nu toe.

GTS is een GTS, niet een heel groot verschil met wat je nu hebt lijkt me.

Succes met de zoektocht.


Eens hoor! 997 / 991 zullen wat minder lichtvoetig aan voelen. Toch vind ik het in de juiste spec wel zeer fraaie auto's, dus ik wil ze niet direct afschrijven. Overigens heb ik nog nooit in een 991 gereden, dus dat zou nog wat kunnen veranderen.

De 987 Spyder vind ik heel gaaf, maar ik moet hem dan wel echt kunnen stallen, dat is (voor nu nog) een nadeeltje. Daarnaast ben ik wel gehecht aan de comfortopties die ik nu op de 981 heb, dus het zou geen kale moeten zijn (zonder airco, pcm, etcetera).

GTS de geijkte optie; vandaar ook voorlopige conclusie dat die het meest voor de hand ligt


17 jun 2026 22:57
Profiel
PorscheForum Rakker
Avatar gebruiker
981 Cayman GTS PDK
Bericht Re: Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar)
Ik heb precies deze wens ook gehad en nu sinds enkele weken trotse eigenaar van een karmijnrode 981 Cayman GTS met toevallig alle opties die jij ook op je wensenlijstje hebt. Ik kwam van een hele volle Cayman S met zelfs de GTS voor en achterbumper, en heb altijd gezegd dat een GTS het extra geld ten opzichte van mijn huidige S niet waard is. Toch heb ik het gedaan toen de juiste voorbij kwam. Het is voor mij de ultieme 981, en misschien wel de ultieme sportwagen. Dat prachtige GTS interieurpakket, het karmijnrood, dat kon je alleen maar krijgen op de GTS.
Succes met je zoektocht! Een tip: bel af en toe met enkele specialisten die regelmatig 981's hebben. Toen ik op de bonnefooi eens een rondje ging bellen had een specialist toevallig deze GTS binnengekregen, precies in de spec die ik wilde. Die heeft het internet dus niet gehaald :mrgreen: Zeer veel geluk gehad. Zoals je al zei: ze zijn uitermate zeldzaam, laat staan in de spec die je wil. Volgens mij zijn er nog geen 40 verkocht in Nederland. Happy camper.


17 jun 2026 23:18
Profiel
PorscheForum Rakker
Avatar gebruiker
981 Cayman GTS PDK
Bericht Re: Gezocht: Porsche 981 GTS (of vergelijkbaar)
Ik heb wellicht nog wel een goede tip voor je, zie PB :thumleft:


18 jun 2026 9:19
Profiel
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Antwoord op onderwerp   [ 5 berichten ] 

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: outletvalve


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
Je mag geen bijlagen toevoegen in dit forum

Zoek naar:

   
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. • Statistieken
www.porscheforum.nl is niet verbonden aan Porsche AG of Pon Porsche Import.