Pagina 1 van 1
foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 15 sep 2018 17:46
door pigro
Na vandaag even met de motor bezig geweestvte zijn heb ik het volgende:
Start lastig, slaat wel aan, maar heft daarna wel gas / toeren nodig.
Loopt vanaf 1500 toeren eigenlijk goed en rustig.
Bij het gas loslaten en stationair lopen, lijkt het goed te gaan, maar gaat snel daarna onregelmatig lopen en stopt.
dme porsche foutmeldingen geven:
75 misfire de,agimng tp cat. convertor
64 cyloinder 2 misfire
65 cilinder 3 misfiring
62 misfiring emission relevat
obd 11 code
P0300
p0302
p0303
er zitten nieuwe boudies en bobines op. waar moet ik verder zoeken?
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 15 sep 2018 18:06
door Olaf
De bougie kabels wellicht ...
... en de katalysatoren
P0300 Misfire Damaging to Catalytic Converter
P0302 Misfire, Cylinder 2, Damaging to Catalytic Converter
P0303 Misfire, Cylinder 3, Damaging to Catalytic Converter
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 15 sep 2018 18:56
door Kheldar
En waarmee ben je met de motor beziggeweest. Ik vermoed dat het ervoor allemaal in orde was? Wat randinformatie in deze kan nooit kwaad.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 15 sep 2018 19:16
door Olaf
pigro die eerder al in een ander topic schreef:Sinds kort ben ik de trotse bezitter van een Boxster

, maar wel 1 met een motorprobleem.
Ik zit al in de fase om te gaan zoeken naar een goed adres om te (laten) reviseren, maar daarvoor wil ik nog 1 ding laten doen:
Goede diagnose!
De motor is goed lopend opeens onregelmatig gaan lopen, gaat nog wel goed rond, staat dus niet vast maar heeft problemen met starten en als hij start, lijkt het alsof hij van tijd staat. in eerste instantie bobines en bougies vervangen, geen oplossing!
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 16 sep 2018 23:12
door Kheldar
Misschien een kapotte VarioCam solenoid/actuator?
Uit laten lezen met Durametric of Porsche Tester en je zou al iets meer moeten weten. Knn ze ook kijken of de timing nog goed staat en het eventueel geen mechanisch probleem is.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 17 sep 2018 6:32
door dpRide
zo'n defect heeft geen invloed op het stationair draaien van de motor noch lagere toerentallen beneden 4000 tpm.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 17 sep 2018 8:11
door AirBus
Bij mij wel, de keypads waren op, toeren was prima in lage toeren liep hij niet goed. Zat ook een ratel in.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 17 sep 2018 8:28
door dpRide
versleten nokkenaskettingpads heeft invloed over het gehele toerentalbereik, net het zelfde effect als een uitgerokken ketting. dit geeft een afwijking op de kleppentiming. niet werkende variocam selenoids hebben nul invloed bij lage toeren.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 17 sep 2018 9:16
door AirBus
Het zou zeker invloed hebben, echter merkte je dat amper bij mijn motor.. stationair was echt slecht, in de toeren ging het prima.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 17 sep 2018 11:38
door Kheldar
Misfires meldingen knn wel veroorzaakt worden daardoor. Als de pads van de variocam versleten zijn. Algemeen is de timing van de nokkenas dan ver uit verband.
We wachten af ... het kan een hele hoop oorzakenhebben. Bv. een vaccuum probleem, ergens een slangetje los of gescheurd.
Dat slecht stationair draaien kan ook een slechte LMM zijn of een intermittent slecht functionerende krukassensor.
Is er nog enig verschil tss warme en koude motor? Beetje lastig gokken zo wat extra randinformatie.
Ik gok toch op een mechanisch probleem.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 03 feb 2019 11:14
door pigro
Dank voor het meedenken : auto is naar het buitenland gegaan en daar heb ik de gehele motor late reviseren : cilinderband links had een beschadigde aansluiting op de kop, waardoor er compressieverlies en lekkage was, daardoor ook veel verkeerde meldingen in de electronica :
naast nieuwe zuigers en veren nwe nieuwe bussen ook direct de koppeling en natuurlijk alle lagers etc laten vervangen : rijdt weer als nieuw!
voor een deel van de kosten in Nederland.
Duurde wel even, maar dan heb je ook wat
is natuurlijk best wel een stap: je auto ver weg laten brengen, maar ik ben er gelukkig mee!
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 03 feb 2019 12:27
door Kheldar
Mooi ... wil je nog delen waar je het hebt laten doen? Of blijft dat geheim? Polen?
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 03 feb 2019 12:34
door A-Line
Daar ben ik net als Kheldar ook wel nieuwsgierig naar.
Daarnaast is het idd een hele stap om je auto naar wss Polen te laten afvoeren. Prijs van de revisie circa 25% goedkoper? (als je het wilt delen natuurlijk

)
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 03 feb 2019 12:56
door 996Tom
Beetje off topic, maar hoorde eens iemand die een klassieke Riva speedboat in Polen liet restaureren, heeft hem 1 week voordat hij klaar zou zijn waar vast opgehaald..
Heb overigens het idee dat ook bij Resto het grootste deel vd kosten in de originele onderdelen zitten, en dat die kosten het verschil niet maken. Ook zijn uurtarief is voor NL begrippen scherp. Bovendien heb je hier schriftelijke garantie bij een specialist die een naam hoog te houden heeft. Geloof wel dat er ook in Polen vaklui rondlopen, maar vindt ze maar eens.
Re: foutcodes bij Boxster 986
Geplaatst: 03 feb 2019 14:45
door Kheldar
Ik riep maar Polen omdat ik weet dat er daar eentje zit die veel gereviseerde motoren levert in de US.
Meestal gaat het maar om een deelrevisie waar een groot deel gewoon behouden blijft. Als je bijvoorbeeld ook de koppen een deftige refresh geeft gaat het al wat sneller in de papieren lopen.
Om goed te zijn zou je eigenlijk een boel onderdelen moeten vervangen. Injectoren bijvoorbeeld ook. Maar waar ga je stoppen ...
Waar is de tijd dat een kant en klare motor uit de kist bij Porsche 7000-8000 euro kostte.