Pagina 1 van 1
airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 27 jul 2018 21:53
door ahprins
Bste liefhebbers,
Drie weken geleden heel stom mijn sleutels in het contact laten zitten, auto staat in de garage.
Na een week wil ik ff gaan genieten en ja hoor accu schoon leeg helemaal niks meer.
Kofferklep geopend op de juiste manier via de deur scharnier en gestart met kabels, alles oké alleen bleef nu mijn airbag lampje branden.
Vervolgens ben ik naar de plaatselijke specialist gegaan om de auto te laten uitlezen.
Eind van de dag de auto opgehaald en wordt me verteld dat de foutcode niet te wissen is.
Heb een offerte mee gekregen waarin staat (Onbekende foutcode, advies om te beginnen stuurkast vervangen, de en montage middenconsole en stuurkast inc. coderen.
Prijs 1.664,29 inc. btw. Vooral dat "om te beginnen" vindt ik vreemd, met andere woorden geen garantie dat het airbag lampje dan uit is!
Als iemand hier mij ergens mee van advies kan zijn..... TOP.
Het gaat om een 996 Carrera 4 . 3.4 2001. Handgeschakeld.
Met vriendelijke groet,
Bram
Re: airbag lampje
Geplaatst: 27 jul 2018 22:28
door rob964.c4
Is al geprobeerd om de accu los te halen voor meer dan 30 min
Re: airbag lampje
Geplaatst: 27 jul 2018 22:28
door RichardP
Volgens mij kan de Porsche dealer dit wissen.
En dat is niet zo duur.
Re: airbag lampje
Geplaatst: 27 jul 2018 22:29
door @944S2
Ik had een vergelijkbare situatie met de stoelverwarming van mijn 987 Boxster.
Accu was vervangen omdat de oude dood was. Toen werkte de stoelverwarming dus niet meer. Ook bij de Porschespecialist laten uitlezen met als conclusie dat na uitlezen geen storing werd gevonden. Het advies was om één of ander kastje te laten vervangen, kosten ongeveer €400 incl. montage.
Ik heb dat maar laten zitten omdat ik er in de winter toch niet mee rij.
Toen ik later dat jaar te maken kreeg met een motorschade en dus een motorwissel uit een donorauto heb ik dat laten uitvoeren door De Loods in Den Dolder. Meteen de stoelverwarming laten nakijken met de gedachte om dat bepaalde kastje uit de donorauto over te laten zetten. De Loods heeft na de motorvervanging alles gereset met als gevolg dat de stoelverwarming het weer doet. Het scheen wel de nodige moeite te hebben gekost, maar de volhouder heeft hier dus wel gewonnen.
Mijn advies: Laat een andere specialist de boel nog eens uitlezen en eventueel resetten. Wellicht even contact opnemen met De Loods?

Re: airbag lampje
Geplaatst: 28 jul 2018 8:30
door rob964.c4
Re: airbag lampje
Geplaatst: 28 jul 2018 20:27
door ahprins
Bedankt voor jullie info tot dusver!
Heb gister een nieuwe accu laten plaatsen (Moll) de oude accu had de voorgaande klap niet overleeft.
De auto heeft gister ruim een half uur zonder prik gestaan, nieuwe accu erin en opnieuw uitgelezen resultaat zelfde niet te wissen code.
Heb nu een afspraak staan voor 5 September bij Porsche Rotterdam, ik hou jullie op de hoogte.
Groet Bram
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 29 jul 2018 12:01
door Alfred
Als het een soort "trial on error" fix gaat worden bij PCR dan kan je idd je portemonnee flink open gaan trekken.
Ik zou iemand zoeken die met een Durametic de foutcodes kan uitlezen en waarschijnlijk is met het "Jumpstarten" je SRS module doorgebrand oid zie:
hier klikkenEen 2e hands SRS "kastje" kost niet zoveel zie:
ebay en een handig iemand kan dit (neem ik aan) "even" verwisselen en met een beetje mazzel kan je zomaar vele honderden euries in je zak houden.
Suc6
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 29 jul 2018 17:09
door ClassicGarage
Misschien kan ik je helpen? PCR kan inderdaad een dure grap worden. Ik heb een Durametric en gespecialiseerd in draadjes!

Stuur anders even een PM.
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 29 jul 2018 20:21
door ahprins
Alfred, Richard, Rob e.a bedankt voor jullie info,
Maak een afspraak met classic Cars Leiden.
Groet Bram
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 12 sep 2018 19:48
door ahprins
Hallo allemaal
Deze week bij Dennis geweest van classic cars in Leiden, probleem met airbag lampje in no time opgelost voor een fractie van de prijs bij de dealer.
Dennis nogmaals bedankt, mij ga je vaker zien!
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 12 sep 2018 20:28
door Alfred
Wat was het

Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 12 sep 2018 23:13
door WillemB
Re: airbag lampje 996 ‘“01
Geplaatst: 13 sep 2018 21:23
door ahprins
Het was de aanstuur module, als ik het goed heb.
Dennis heeft een gebruikte kunnen bestellen.
Groet Bram