Pagina 1 van 1
996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 28 aug 2012 20:34
door horch
Sinds een maand een 996 coupe (1998) erbij gekocht om de SC wat te ontlasten. 144K op de teller, 30K geleden een nieuwe motor (Porsche Rotterdam) en 20K geleden automaat gereviseerd. Super strakke auto met alles erop en eraan.
Maar nu; de auto trok naar rechts, stuur stond niet recht en trilde iets. Laten uitlijnen en balanceren dacht ik. Niet tevreden. Terug, Opnieuw uitlijnen balanceren, weer niet tevreden. Auto trok nog steeds naar rechts. Banden (Conti's + N-codering) zijn gewisseld van L naar R en andersom, geen verschil. Banden omgedraaid op de velg (tegen rijrichting in om te testen), gaf een verbetering. Advies: nieuwe banden. Twee nieuwe Michelins met N-codering erop en het resultaat: P trekt NOG STEEDS naar rechts. Bovendien vind ik het net een wasmachine om in te rijden (overdreven gezegd). Stuur trilt ook nog steeds.
Erg frustrerend, helemaal als ik lees wat mogelijke oorzaken kunnen zijn; uitwegen kan een oplossing zijn, nieuwe schokbrekers, wellicht kromme draagarm of stuurstang, aanlopende rem (men geeft mij terug dat dit gecontroleerd is), Rubbers veerschotels (?) uitgescheurd? Het is 100% geen schadeauto, dus slecht herstelde schade is uitgesloten. Iemand tips hoe aan te pakken, of bijv. adres in de buurt van Breda?
PS, Erg tevreden over de service van de bandenspecialist (hebben nu contact opgenomen met Porsche of een specialist om met een oplossing te komen), alleen ontbreekt het gewenste resultaat nog

Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 28 aug 2012 20:37
door molen934
2 of 4 Wielen aangedreven

Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 28 aug 2012 20:44
door horch
Type Carrera 2
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 28 aug 2012 20:44
door Paul II
het feit dat ze de banden 'gewoon' hebben omgedraaid zegt wel iets over de kwaliteit van de tent: dat moet je dus nooit doen.
goed uitlijnen is een vak voor specialisten, niet voor bedrijven die heel veel werken aan gewone auto's.
welk bedrijf dat bij jou in de buurt is: ?
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 28 aug 2012 21:05
door mbembe
eerst maar eens onafhankelijk laten vaststellen wat de kwaal nu is; ik zou zeggen Lothar van Rennsport in Breda!
succes, maar met Rennsport komt dat wel goed

Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 8:52
door MGB
Klachten kunnen veroorzaakt worden door "kromme" velgen. Zou echter verwachten dat dit bij het balanceren ontdekt zou worden.
Heb helaas ook wel eens meegemaakt dat een gloednieuwe wielen set met nieuwe banden bij dealer (DD) toch niet helemaal goed was.
bij andere dealer wel vastgesteld dat 1 velg toch een kleine onbalans had.
Suggestie velgen goed laten checken en laten richten.
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 10:13
door mfh1968
MGB schreef:Klachten kunnen veroorzaakt worden door "kromme" velgen. Zou echter verwachten dat dit bij het balanceren ontdekt zou worden.
Heb helaas ook wel eens meegemaakt dat een gloednieuwe wielen set met nieuwe banden bij dealer (DD) toch niet helemaal goed was.
bij andere dealer wel vastgesteld dat 1 velg toch een kleine onbalans had.
Suggestie velgen goed laten checken en laten richten.
Heb hetzelfde gehad ooit, een optie die mij toen geboden was om de wielen op de auto te balanceren
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 10:19
door horch
Er zit haast geen lood op de velgen, maar interessante suggestie.
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 10:24
door Harley
horch schreef:() uitwegen kan een oplossing zijn ()
Voor zover ik weet kan een gewone 996 niet uitgewogen worden.
Succes

Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 11:59
door marino
Precies, dat dacht ik dus ook al, maar ben technisch niet erg maatgevend, dus wilde dit niet blind roepen....
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 20:52
door 3AE '99
Wat mbembe zegt, Rennsport in Breda.
(en een neiging naar rechts is altijd beter dan naar links...

)
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 21:16
door Paul II
je eigen koers volgen, dat lijkt mij het optimum

Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 21:49
door Jojo77
Onlangs een proefrit gemaakt in een boxster (986) met ongeveer hetzelfde probleem, namelijk trillen in het stuur, licht naar rechts trekken en klapperen van de vootrein bij het nemen van een drempel. De verkopende partij gaf aan dat er speling op de reactiestangen zit die dit veroorzaakt. Bij navraag bij Porsche Centrum Groningen werd dit bevestigd. Porsches zijn niet gemaakt voor drempels en daardoor slijten de kogels van de reactiestangen snel en ook de rubbers van de stabilisatorstang. Mijn advies is om dit even te laten checken. Nieuwe Reactiestang kost circa 75 euro en rubbertje 7 euro. Zeer makkelijk zelf te monteren, anders even laten doen. Controleer ook even of de velgen origineel van Porsche zijn, sommige immitatie zijn al krom affabriek. Zie elders op dit forum.
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 22:46
door horch
Toevallig vorige week reactiestangen vervangen. Easy job en niet duur. Klapperen (alleen indien meerdere km's gereden) is minder, maar niet weg (schokbrekers, veerpoten?). Velgen zijn org 17 inch carrera 4 velgen, absoluut geen imi's. To be continued. Vrijdag gaat de auto weer terug voor nog een poging...
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 29 aug 2012 23:19
door Jojo77
Hé Horch, toevallig dat je ze net vervangen hebt en dat ik er nu over begin. Vervang de rubbers van de stabilisatorstang ook als je toch bezig bent en check de draagarm rechtsvoor even op horizontale speling (met een metalen stang of breekijzer). Schokdemper kan je kontroleren door een paar keer flink op het zijscherm te drukken. Na loslaten moet het dijnen vrijwel gelijk stoppen (de neus mag ook niet te veel duiken bij remmen). Bij versleten draagarmen of schoks zowel L als R vervangen. Anders rijdt het nog voor geen meter.
Re: 996 vervelend weggedrag
Geplaatst: 30 aug 2012 8:38
door horch
Één draagarm is vorig jaar vervangen (10K geleden). De andere het jaar ervoor. Allebei bij de vorige eigenaar. Zou toch niet moeten kunnen, maar ik ga kijken. Thanks voor de tip.