Pagina 1 van 1
Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 21:11
door gilles s
Beste leden,
Ik ben dus volop bezig met een restauratie van een 912 (1967). Maar mijn vraag is nu hoe moet je veerplaten achteraan exact afstellen? De wagen moet op zijn wielen kunnen staan voor verdere afwerkingen( de binnenkant is reeds gelakt). Momenteel zit er geen motor in, rond hoeveel graden moeten deze veerplaten gericht staan?
Alvast dank.
Groeten Gilles
Re: Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 22:44
door felix bahama 912
Op het 912 forum staat hierover een fantastische beschrijving. Gewoon even aanmelden.
http://www.deklassieke912.nl/forum/forum.php
Re: Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 22:53
door Erwin
Als je niet meteen heel veel wilt te lezen heb ik wel een tip.
Monteer de veerplaten zo op de torsieveren dat de onderkant van de veerplaat ongeveer gelijk ligt met de bovenkant van de onderste bout van de veerplaatdeksel.
Die bout kun je er dus net indraaien zonder de veerplaat op te tillen. Maar er zit ook niet millimeters ruimte tussen de bout en veerplaat.
Later als de motor en alle andere onderdelen gemonteerd zijn en de auto een tijdje op zijn wielen heeft gestaan kun je eventueel nog corrigeren,
iets lager of hoger indien nodig.
Re: Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 23:04
door cabrio wim
Volgens het klassieke 912 boek wat ik hier heb praten ze nog niet over graden, maar staat deze midden hart torsi en dan op 20 minuten onderste bout gat veerplaat.
Dus ik denk dat dit niet veel zal afwijken van Erwin zijn eerdere antwoord.

Re: Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 23:15
door Erwin
Als je graden wilt weten, 34 graden t.o.v. de kokerbalk.
Re: Afstelling veerplaten 912
Geplaatst: 24 jul 2013 23:59
door gilles s
Alvast dank voor de snelle reacties! Ik zal dit morgen eens uitproberen !
Groeten Gilles