Alle overige technische vragen of opmerkingen kun je hier plaatsen.
Plaats een reactie

Re: accu loopt leeg in korte tijd

03 mei 2012 15:44

Even een vraagje,op de as aan de achterkant zit een afstandsbus. Moet(kan)je deze er afhalen om die op de ruildynamo te zetten?

Re: accu loopt leeg in korte tijd

03 mei 2012 15:59

As aan de achterkant?

Bedoel je waar die kleine ventilator bevestigd zit?

Re: accu loopt leeg in korte tijd

03 mei 2012 16:39

Ja,die bedoel ik! Trouwens de dynamo uit het koelhuis halen ging heel makkelijk. Twee blokken hout naast elkaar,zodat de rand koelhuis er net op past en toen heb ik het geheel er van 10cm hoogte op laten vallen. 8) Wel iets er onder om dynamo op te vangen(oude trui) :mrgreen:

Re: accu loopt leeg in korte tijd

03 mei 2012 17:32

hahaha de Franse slag noemen ze dat toch :mrgreen: :cheers:

Er zit aan de achterkant geen pasbus dat is onderdeel van de as.
Je hebt eerst het schroefdraad, dan het as gedeelte waar de ventilator op zit en dan de as (die er wel een beetje uitziet als een afstandsbus).

Re: accu loopt leeg in korte tijd

10 jun 2012 0:17

Even laten horen hoe het is gegaan! Heb er een Bosch ruildynamo ingezet. De dynamo op dezelfde manier weer "in" het koelhuis gemonteerd(wat is zwaartekracht toch een uitvinding :wink: ). Alles weer aangesloten,is bij een turbo toch wel een gepiel ivb met ruimte. Bij het monteren van de v-snaren heb ik voor het aandraaien van de poelies,beide helften ingesmeerd met glijmiddel :cheesy: :wink: Het werkt perfect want de snaar glijdt gewoon naar boven 8) ,komt dus niet klem te zitten! Wat een genot om weer te kunnen :drive:

Re: accu loopt leeg in korte tijd

20 jul 2017 21:27

Na 5 jaar even weer een vervolg! De v-snaar van de dynamo maakte een paar weken geleden een gillend geluid direct na het starten. Heb toen besloten om de snaar maar te vervangen en ook de andere twee. Toen ik de snaren eraf had,bleek er een lichte speling op de as van de dynamo te zitten. Om niet weer een ruildynamo te moeten kopen heb ik besloten om deze zelf te reviseren. Gedemonteerd en twee lagertjes besteld. Gelijk ook maar een nieuwe spanningsregelaar gekocht. Kosten ongeveer 75 €.
71354
Toen de zaak weer gemonteerd.
71355
En klaar om weer terug te plaatsen.
71356
Omdat de motorruimte toch bijna leeg was,besloten om ook maar eens de 6 bougies te vervangen. Ik had ze al hele tijd liggen.
En toen begon de pret #@+%* :evil: Gelukkig heeft mijn zoon geholpen,anders was het verkeerd afgelopen. Ik had een bougiesleutel gemodificeerd,
want er is bijna geen ruimte. Links ging nog wel,maar toen rechts. Luchtfilterhuis er uit. De pijp van de stuurbekrachtigingspomp losgemaakt en ook de drukpijp van de rechter turbo er
afgehaald. Na nog veel gevloek censored bougie 4 en 5 gedaan. En toen de fameuze bougie 6 rechtsvoor! Bleek nog bijna de makkelijkste te zijn! Via de wielkast kun je een luikje
verwijderen namelijk en zo bij de bougie komen!
Alles weer op de juiste plaats gemonteerd en starten lopen :D

Re: accu loopt leeg in korte tijd

20 jul 2017 22:57

arenarood schreef:Alles weer op de juiste plaats gemonteerd en starten lopen :D

Da's een tegenvaller. Denk je dat je er binnenkort wel weer in kan rijden? :^:


Geintje. Goed verhaal, zelf doen. Proberen en trots zijn als het lukt :thumleft:

Re: accu loopt leeg in korte tijd

21 jul 2017 18:53

Heeft een 993 , 6 bougies ? ik dacht dat het net als bij de 964 12 stuks waren, dubbele verdelers.

Re: accu loopt leeg in korte tijd

21 jul 2017 22:54

Bij de 993 turbo 6 en dus een enkele verdeler.
Plaats een reactie