thijzer schreef:Volgens de RDW:
In Nederland staat de keuringsplicht beschreven in de Wegenverkeerswet 1994 en daarvan afgeleide regelingen. Volgens deze regelgeving moet u uw personenauto, of bedrijfsauto die – beladen – niet zwaarder mag zijn dan 3.500 kg, jaarlijks laten keuren. Tenminste, als het voertuig drie jaar of ouder is.
Dus elk jaar wat ook eigenlijk logisch is. Een auto van 4 jaar mag als betrouwbaarder gezien worden dan een oldtimer.
Laat maar eens zien wat er op de papieren vermeld staat. Als er niks van de kat op staat, dan moet je 'm er beslist onderuit halen. Als ie kapot gaat dan moet ie ook weg. Laten zitten levert je de verplichting op denk ik.
in belgié vindt ik dit terug .
Auto's die een jaarlijkse technische keuring ondergaan, mogen altijd en onbeperkt de baan op.
Auto's, auto's voor dubbel gebruik, minibussen van meer dan 25 jaar oud en alle andere wagens ouder dan 30, die kozen voor een vrijstelling van de jaarlijkse technische keuring - de auto's met O-nummerplaat dus - krijgen bepaalde beperkingen opgelegd.
Ze mogen enkel op de openbare weg gebruikt worden:
ofwel ter gelegenheid van behoorlijk toegelaten manifestaties
ofwel voor proefritten met het oog op deze manifestaties, uitgevoerd tussen zonsopgang en zonsondergang en binnen een straal van 25 km
ofwel om zich naar die manifestaties te begeven.
dus een oldtimer moet eenmalig naar de keuring en kan ik de KAT er tussenuit halen zonder probleem ,
mag ik deze ook verwijderen voor ik naar de keuring ga de P is ingevoerd uit duitsland en deze staat momenteel met een KAT ?