Vertel hier over jezelf.
Plaats een reactie

Meten is weten

02 aug 2008 1:19

Wordt dan toch eens tijd voor een rollerbankje. Dit zijn nu aannames en geen feiten dus de 300pk's zijn voorlopig gebakken lucht.

02 aug 2008 7:47

Afbeelding
en ook nog een gele 968 :?:

02 aug 2008 11:41

Goede morgen forumers,

Voor wat betreft de technische specs van het tunen zal ik de detail gegevens opvragen en deze zeer binenkort hier neerzetten. (of moet dit op een andere plek in dit forum?) Kan je hier echter niet op wachten dan zou je Carman zelf even moeten bellen, hij weet hiervan. Zijn telefoonnummer 06-53842696 De gele 968 is de auto van Peter de Man zelf. Dit is een orginele CS inclusief de in dit geval gele kuipstoelen zonder schuifdak, airco etc, helemaal zoals het dus hoort.

Voorwat betreft de rollenbank zou ik zelf ook wel benieuwd zijn. Weet iemand een plek waar dat verantwoord kan? Misschien als we met meerdere zijn, zijn de kosten misschien ook niet zo hoog. Weet iemand trouwens wat de kosten zijn. Een wat langere rit heb ik er best voor over, dan is hij alvast lekker warm!

08 aug 2008 7:50

Hoi Paul,

van Peter hoorde ik het verhaal over de rollenbank. Aangezien ik een G-Tech heb kunnen we de komende weken wel even een aantal metingen doen. Dan weten we snel genoeg hoeveel pk's en koppel er uit komen.

groeten, Rien (okay, ik heb geen Porsche maar sleutel er wel aan ....)

P.S Staat de buurman op de foto ?

08 aug 2008 12:39

Hi Paul en Hans, veel plezier hier! Uiteindelijk zijn we allemaal Boy's [and Girls] with Toy's! :clown: Groet ... Tim [o ja, een Dino of een 348ts staan ook nog op m'n verlanglijst en wil eigenlijk ook graag topless rijden, je moet wat te wensen hebben niet!]

08 aug 2008 17:54

Há die Rien,

Inderdaad de buurman.

Ik had belooft nog wat specifieke informatie over het tuningsverhaal te geven. Er zit een Leistungskit LM220 van Cartronic Motorsport Lng GMBH in. (luchtmassa meetset). De nokkenassen zijn van het fabrikaat Schrick.
En een Cup uitlaat met katvervanger (fabrikaat onbekend).

08 aug 2008 18:13

Welkom hier op het PF.... steeds meer mooie Porsches.. :wink:

08 aug 2008 19:44

Paul,

heb je morgen tijd voor een meetsessie ? Ik zou eigenlijk aan een van mijn auto's moeten sleutelen maar heb er niet zo'n zin in. Dit zou een leuk excuus zijn :lol: Gewoon even een paar keer door de polder en we weten het.

test 964

09 aug 2008 8:47

Stuur je wel een PB-tje om de agenda af te stemmen. Lijkt me spannend om hem te testen!

11 aug 2008 20:13

LUAP schreef:Ik had belooft nog wat specifieke informatie over het tuningsverhaal te geven. Er zit een Leistungskit LM220 van Cartronic Motorsport Lng GMBH in. (luchtmassa meetset). De nokkenassen zijn van het fabrikaat Schrick.
En een Cup uitlaat met katvervanger (fabrikaat onbekend).


Welkom hier allereerst. Mooie wagen ook, lijkt wel op de mijne :D

Op een atmosferische motor win je niet zomaar even 50pk. Schrick nokkenassen, goede uitlaat en een hierop aangepaste mengselverhouding zal ook geen 50pk brengen, denk eerder aan 20 tot 25pk, wat al héél netjes is voor een ongeblazen motor. Het karakter van de motor verandert echter ook, het extra vermogen komt er bovenin pas uit en nokkenassen met meer lift en duration gaan altijd ten koste van de bottom-power.

14 aug 2008 8:10

Is er nog iemand in de buurt van Rotterdam met een zelfde auto als Paul (964 C2, maar wel origineel) die een testritje wil rijden. We kunnen dan zo nauwkeurig mogelijk het aantal pk's vergelijken. Het gaat om een paar keer accellereren in 2e versnelling op een vlakke weg. Meer stelt het niet voor.

14 aug 2008 21:52

Rien schreef:Is er nog iemand in de buurt van Rotterdam met een zelfde auto als Paul (964 C2, maar wel origineel) die een testritje wil rijden. We kunnen dan zo nauwkeurig mogelijk het aantal pk's vergelijken. Het gaat om een paar keer accellereren in 2e versnelling op een vlakke weg. Meer stelt het niet voor.


Dan moet je ook kijken naar de bandenmaten en het gewicht van de velgen e.d. Anders gaat de vergelijking al meteen mank...

14 aug 2008 22:05

ja ikke herr dr is uitte den haagski :wink:


ik rijd met 18 inchers 225x40 voor en 265x35 achtahhh 8)


hoe gaan we al die duizenden pk,s dan meten :?:


ohhh ehh wat verstaat u onder origineel :shock: motor of optisch of wat?

14 aug 2008 23:06

Het gaat uiteraard om een origineel motorblok, dus niet getuned of wat dan ook, gewoon zoals hij vanaf de fabriek is geleverd. Bandenmaat is nauwelijks van invloed (het is geen rollenbankmeting) en gewicht van de velgen al evenmin, tenzij je vrachtwagenwielen van 30 kilo per stuk gebruikt :lol:

15 aug 2008 0:03

pk,s niet aan gesleuteld enkelt ander vliegwiel

15 aug 2008 6:03

drknauf schreef:pk,s niet aan gesleuteld enkelt ander vliegwiel


Dan kunnen we al niet echt vergelijken. Ik neem tenminste aan dat je een lichter vliegwiel hebt en dat geeft meer pk's. Maar als indicatie zou het eventueel kunnen.

15 aug 2008 7:10

gast schreef:Mikey z'n bolide staat stijf van de poeder man. Die heeft wel 500+ pk's. Niet tegen opnemen hoor :D :wink:


Hoe moet ik dat weten ? Ik laat me overigens niet imponeren door pk's en al evenmin door wit poeder om iemands neus :lol:

15 aug 2008 10:23

Luap,

Je 3.2 staat te koop op marktplaats...:

http://auto.marktplaats.nl/porsche/186840183-porsche-911-3-2-carrera-coupe-g50.html?return=eJwtjFEKgzAMQO8i6N9aW93Aigx3k1I7FKsNTWRjY3dfyvaV915IrFHmvZi6R6O6iynQ2%2BTmfiYCI%2BUawe9is2klCNYSij1Ie1A8oYSY0M1eOtW2YqYtXJ9hUNWEA8WyGVXZ3OBgqBkC29jlFHTetS3jtDDmRDxfCzDifcJfBPqfbtzH%2Fdh8Whzr%2BmBthC71WdfOpuST5RwxP9MVwDHURf%2F5AlH5QNE%3D&df=1&fta=eNpdkltu4zAMRfciYPo54ENPCtlCtxAIsdsadRLDsttggux9ZKXWR38M4%2BCK5JGYxMs9l49a5%2FH4lcasYpZAom7jAV%2B6fFiugnFaBeKIEjCOJKh17AaJ4yL%2Fhinmty5LnJYSOU9yWc%2F9PJzi57fwX%2FpDcErz3M8pXvMg9DJN6wG2HlrUlN57FYdSPwuLGrrSPAlpuQ%2BlVhlDFHrrNaDnPfeb0c60d4gMG%2BOWs2yddhvTOwOn0RjcmGk5bTxQZbbVc%2BQ1VuZaDg1ZX%2Bv5nbEjG5zZWGjMGBs01ZmbiGGwxE%2FYTAx5Av%2BETYUtcnGpsLnoQIBGV7jLOG%2BdMb4Oic2GGdhgvQlsOhQcBltHx%2BYDzA7s83gTIo%2FoQ6iwGREHV6rWG29GROyY63FqRqgJbXi%2BTTNCcKSpdqfdyFmHYLk0euTiKWq5TqnLx7G%2FvC8f%2B3sjiDqt83wcLl1%2F2%2BhP%2B3O6HbcFKjvT1WTZ2fSt4uvP79e2SyD3x%2BM%2FBJ28Hg%3D%3D&fta_ind=2&fs=1#photo

15 aug 2008 10:36

hoewel bij Carman weinig lucht wordt gebakken lijkt 300pk wel sterk ja...

15 aug 2008 11:01

Graaf schreef:hoewel bij Carman weinig lucht wordt gebakken lijkt 300pk wel sterk ja...


Die 300 pk lijkt mij ook sterk, maar ik begrijp wel waar het vandaan komt, namelijk Cartronic zelf :

Leistungskit LM 220

Die Leistungssteigerung der Porsche Carrera 2/4/RS Motoren mit 250 bzw. 260 PS erfolgt durch Optimierung der Zünd- und Einspritzkennfelder der Digitalen Motorelektronik.

Neben umfangreichen Änderungen in den Teil- und Vollastkennfeldern erfolgt eine geringfügige Anhebung der Maximaldrehzahl auf 6.880 U/min. Aufgrund unserer langjährigen Erfahrung sind diese Änderungen präzise auf den Motor abgestimmt und stellen kein Risiko für die Lebensdauer des Motors dar. Alle Änderungen basieren jedoch auf einer Verwendung einer Benzinqualität mit 98 Oktan (Super Plus, bleifrei).

Herzstück der gesamten Leistungssteigerung ist die Installation des Cartronic Luftmassenmesserkits LM 220. In Verbindung mit der Installation eines vergrößerten Drosselklappenteils im Tausch, sowie eines Sportluftfilters, steigt die Leistung damit auf ca. 212-220 KW (300 PS). Das maximale Drehmoment steigt auf ca. 365 Nm, was eine Verbesserung von 10% zur Serie darstellt.

Het is dus mogelijk maar dan moet wel het programma in de ECU worden aangepast. Als ik het verhaal van Paul zie zijn alleen de nokkenassen en de meetklep vervangen. Hij zou dus wel aanmerkelijk meer vermogen moeten hebben, de vraag is alleen hoeveel. Daarom mijn voorstel om de boel met de G-Tech te meten.

tuning 964

15 aug 2008 12:06

Binnenkort zullen de cijfers spreken jongens. Ik ben zelf niet technisch genoeg om jullie alle details te vertellen maar gelukkig zit er deskundigheid genoeg binnen het forum. Zodra we een test gedaan hebben laat ik de resultaten weten. Ook als het minder is als dat ik zou verwachten.

En ja inderdaad mijn 3.2. staat op marktplaats te koop. Ik rij veel meer in mijn 964 en bovendien ben ik in onderhandeling over de aanschaf van een boxster.

15 aug 2008 12:27

laat em even rollen bij rica, dan weet je het gelijk :idea:
Plaats een reactie