Als je op zoek bent naar een Porsche kun je hier je wensen achterlaten.
30 dec 2013 20:01
horn schreef:993liefhebber schreef:hoe bedoel je blabla? zijn toch gewoon feiten die waardevermeerderend werken? Of bedoel je dat ook?
Da's persoonlijk. Ik zou dus geen stuiver meer uitgeven voor een 'origineel nederlandse 993'. En dat dealeronderhouden betekent voor mij dat hij al zijn beurten en onderhoud bij een OPC heeft gehad. Vaak blijkt dat hij in het boekje 'ook stempels van een Porsche dealer heeft staan' maar de laatste 8 jaar bij specialisten is geweest. Vind ik prima (afhankelijk van welke specialisten) en van de naspeurbaarheid ervan. Maar wie betaalt bepaalt.
Helemaal mee eens.
Tengunste van de economie willen nog steeds veel mensen van hun geld af en dus liever wat meer betalen voor het gevoel.
Blijven doen. Super
30 dec 2013 20:08
Het kan een lange discussie worden die ik niet wil aanzwengelen maar naar mijn mening koop je (letterlijk dus) meer zekerheid door een auto met NL achtergrond te kopen die aantoonbaar onderhoud heeft genoten omdat:
- NAP + schadeverleden database
- porsche centra zetten geen rommel neer
Natuurlijk kun je e.e.a. zelf ontdekken/uitsluiten door AKK maar ik denk dat het niet voor niks is dat originele hollanders (veel) meer geld waard zijn.
Dat moet toch ergens vandaan komen, behalve 'een gevoel'?
30 dec 2013 20:37
Door mensen die redeneren zoals jij. En dat is je goed recht want jij bent de koper. En zoals ik schreef; wie betaalt bepaalt.
Echter, mijn mening (!) is dat een 993 of ouder beter bij een Porsche specialist kan worden onderhouden dan bij een Porsche Centrum. Als je in Nederland kijkt zijn de meeste specialisten ooit bij een Porsche Centrum opgeleid. En werkten in die tijd aan 3.2's, 964s en 993s die daar nieuw de deur uitreden. Na een aantal jaar zijn deze specialisten voor zichzelf begonnen. Ik durf te beweren dat de meeste specialisten meer kennis van klassieke Porsches hebben dan de huidige monteurs van de Porsche Centra.
Vandaar dat ik veel blijer zou worden van stempels in het boekje van mijn 964 waaruit blijkt dat hij de laatste jaren is onderhouden door Vd Gugten, Rebel Engineering/Renntech, Paul Geeris, Robert Visser of de Waalgarage, om er zo maar een paar te noemen. NAP en schadeverleden is mee te klooien. Een goede AKK door een goede specialist brengt veel aan het licht hierover, maar blijft uiteraard een momentopname. Zeker bij een 993 of eerder is het kinderlijk eenvoudig om met een tweede teller te rijden en alleen bij APK keuringen en grote beurten je originele teller terug te zetten. En zo tegen je verzekering te zeggen dat je maar 5000 km per jaar rijdt en de NAP en boekjes kloppend te houden. En 20K per jaar te rijden...
Maar ik begrijp je denkwijze wel hoor. Ben het er alleen niet mee eens
30 dec 2013 20:53
mod by horn - je hoeft niet de hele voorgaande post te quoten als je daarop reageert
mee eens dat stempels of facturen van gerenommeerde specialisten ook van grote waarde zijn.
Ik dacht overigens hetzelfde (specialist beter dan dealer) totdat ik hoorde hoeveel classics bij menig dealer komen...dan heb ik het over tientallen per maand (niet zo'n gek aantal gezien menig PC 5 tot 10 fulltime bemande bruggen heeft)...kom daar maar eens om bij een specialist..! (waarmee ik niet wil zeggen dat dealer prevaleert )
En wat betreft tellers terugdraaien....als je het hebt over langdurige bezitters en niet over sommige import-handelaren...ze zullen er ongetwijfeld tussen zitten maar ik vermoed dat dit soort rommelende (sneue) types het houden bij billiger wagens...porsche is toch liefhebberswagen waarbij mensen het geld ervoor over hebben en zichzelf in de vingers snijden als ze telkens onderhoud laten plegen die niet matcht met km stand
30 dec 2013 21:02
Absoluut waar. Zo wordt de classic afdeling bij PC Gelderland bemand door Eric Hendriks (mede eigenaar en voormalig eigenaar van Carreric Porschespecialist in Mook) en bij PC Groningen tot voor kort door Erwin Jansen (oprichter/oud eigenaar van Renntech en nu eigenaar van Rebel Engineering). Beide personen die ik mijn klassieker zo zou meegeven. Dan nog is het uurloon voor een klassieker hoger bij een PC dan bij een specialist.
Maar ik probeer je absoluut niet te overtuigen. Ga vooral naar een Porsche Centrum als je je daar beter bij voelt. En betaal gerust meer voor een klassieke Porsche met een volledige dealer historie. Ik gaf er zelf alleen geen cent meer voor uit.
30 dec 2013 21:50
Marcel B. schreef:http://www.autotrader.nl/voorraadpagina/alle/porsche/roosendaal/5lvyd/porsche-911-carrera-4-s-36-6boxer-285pk/detail/?zoekopdracht=did--1011829%7Csorteer-op-aantal-dagen-online&stock_count=1&pagesize=12&view=tile
zeer zeer fraai...evenals exemplaren bij MKclassics en Pannhorst...
toch zou ik het zonde vinden dat je er een nieuw cijfer letter letter letter cijfer cijfer kenteken op krijgt...ik weet het...'kniesoor' voor menigeen...
30 dec 2013 22:17
Bijna net zo mooi als de mijne

Was is dat voor zwart?
Lijkt geen lakzwart? Basalt?
30 dec 2013 22:20
Heel mooi, maar....betaal je 100K voor originaliteit...krijg je een (2)S spoiler op je 4S......tja....
30 dec 2013 22:48
Past wel beter bij het onderwerp (2s)wat overigens steeds meer richting 4s gaat
30 dec 2013 22:55
Marcel B. schreef:http://www.autotrader.nl/voorraadpagina/alle/porsche/roosendaal/5lvyd/porsche-911-carrera-4-s-36-6boxer-285pk/detail/?zoekopdracht=did--1011829%7Csorteer-op-aantal-dagen-online&stock_count=1&pagesize=12&view=tile
F*ck Kolere zeg, prachtige wagen maar 100K...
blijft bizar toch
30 dec 2013 23:34
993liefhebber schreef:hoe bedoel je blabla? zijn toch gewoon feiten die waardevermeerderend werken?
Bedoelde het meer zoals Horn hier al uitgelegd heeft. Ik kan je alleen maar zeggen zoek gewoon de beste auto die binnen je budget past, en dan maakt het mij niks uit waar vandaan en waar onderhouden. En dat stukje zekerheid wat je noemt bij een OPC, zit vooral tussen je oren; het zijn wel auto's van minimaal 15 jaar oud, en als daar na een jaar wat aan kapot gaat, ben je gewoon de Sjaak, dealerauto of niet. My 2 cents
En die laatste is zeker een prachtig exemplaar. Alleen nooit zoiets kopen als je van plan bent om er mee te
Als er na een paar jaar een ton op staat is de afschrijving net zo groot als bij een 997.
05 jan 2014 11:53
Kent iemand deze 2S op marktplaats ?
http://link.marktplaats.nl/763057126Raar dat de verkoper denkt dat het een S2 is…..
05 jan 2014 12:04
Waar zijn de rode remklauwen?
Versnellingsbak...uniek voor 2s
Forse prijs
Is het een 2s?
05 jan 2014 12:14
doctor porsche schreef:Waar zijn de rode remklauwen?
Foei "doctor", alleen een 4S
05 jan 2014 12:16
993 (2) S heeft geen rode remklauwen, standaard zwart. 4S wel rode.
Mooi exemplaar dit. Zo te zien een echte S.
05 jan 2014 12:18
Volgens mij wel extra breed, dus "S" . Alleen jammer voor Nas, want die is sinds 20 september hier niet meer geweest.
05 jan 2014 12:22
Das waar ook!
Nas?
05 jan 2014 13:35
Volgens mij wel origineel 2S. Jammer dat er geen foto's van interieur bij staan.
En gezien de km stand valt de prijs nog enigszins mee.
Wat ik wel altijd raar vind, dat je ;m al na 2 maanden weer verkoopt……
06 jan 2014 0:17
sterker nog: de 2s of s2 bestaat niet. Het is gewoon 's'
06 jan 2014 0:32
zijn deze velgen ooit officieel geleverd ?
06 jan 2014 0:50
993liefhebber schreef:zijn deze velgen ooit officieel geleverd ?
lijken mij gewoon turbovelgen (holle spaak) of namaak. Het hart is alleen gespoten in een donkerder grijs. Konden als optie besteld worden, de holle spaak dan
06 jan 2014 1:21
Als je nog setje holle spaken weet?!
Graag
06 jan 2014 2:10
neem aan dat holle spaak was om onafgeveerde gewicht zo laag mogelijk te maken?
zal wel kostbaar setje (geweest) zijn?
iemand enig idee?
06 jan 2014 20:54
valt mee denk ik. Bij mijn auto zijn ze af fabriek als optie bijgeleverd -zaten standaard 17" vesuvio velgen onder. Ik heb ze nooit gekocht, maar ik schat niet meer dan 2 k€ voor een set hele mooie.
Gebruik de zoekfuntie eens, een tijd geleden kwamen de verschillen tussen echte holle spaak en namaak voorbij. Je kan ze aan de ventielopening en met name aan de achterkant van de spaak herkennen: de holle spaak is net als van voren glad van achteren, de namaak heeft een profiel met 1 cm diepe ribbels.
Ook de echte worden aangeduid met Turbolook velgen. Dat is wat misleidend, omdat ze wel echt zijn, maar dat ' look' slaat waarschijnlijk op het feit dat de velgen standaard op de Turbo zaten en dus de turbo look voor bv de S gaven.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.