Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 14:53

Hier is er geen enkele (deftige) bank die nog meer dan 1% basisrente geeft Frans.
Grootbanken geven in B 0,25% :evil:

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 14:54

@Franz als jouw wasmachine overlijdt koop je echt wel direct een nieuwe en ga je niet wachten op een lagere prijs volgend jaar. Maar ja als je een hele economie gaat baseren op consumentisme en promoot het kopen om het kopen omdat men anders geen nuttige tijdbesteding voorzichzelf kan bedenken kan het wel eens een probleem worden. Ons hele systeem is echt heel ziek en loopt op zijn laatste beentjes dus mijn advies zorg dat je beschermd ben buiten het financiele systeem. Deflatie is alleen een probleem voor mensen/organisaties met veel schulden omdat ze meer productiviteit moeten genereren om dezelfde schulden af te betalen. En nee ik stem niet links.

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 16:41

Enguess schreef:CH is netto exporteur en dus niet gebaat bij hoge CHF koers.

Dat is wat ik zeg. De situatie wordt dat er minder geëxporteerd gaat worden en meer geïmporteerd door de hoge CHF koers. Niet gunstig inderdaad.

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 16:42

2.2VTEC schreef:Hier is er geen enkele (deftige) bank die nog meer dan 1% basisrente geeft Frans.
Grootbanken geven in B 0,25% :evil:

In Nederland wel maar vanaf volgende week niet meer vermoed ik.

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 17:03

Driver4S schreef:@Franz als jouw wasmachine overlijdt koop je echt wel direct een nieuwe en ga je niet wachten op een lagere prijs volgend jaar. Maar ja als je een hele economie gaat baseren op consumentisme

Dan niet, maar wel die nieuwe eethoek of bankstel. Of misschien die nieuwe aanbouw. Maar zolang consumenten geen geld uitgeven is dit geen goede ontwikkeling voor onze economie.

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 17:53

Driver4S schreef:@Enguess: Als ik Zwitser was en zag dat opeens die mooie 911 s uit 1972 voor mij 20% goedkoper was geworden zou ik hem gelijk gaan halen zonder af te dingen. Liever een mooie zeldzame oldtimer als fysiek object in de garage dan vage credits ergens in een computer. Omdat dit dus ook voor mensen met dollars geldt, zullen onze porsche in euro's sneller gaan stijgen.


Voor een Amerikaan is het (net als voor ons andersom), best wel een rompslomp om een auto vanuit Europa te importeren.
Verder ga ik er vanuit dat de meeste wagens daar nog steeds omgerekend goedkoper zijn als hier.

De Zwitsers zijn maar een klein koperspubliek (in aantal) over de gehele Eurozone, ik zie daar nu niet echt een stijging in prijzen door ontstaan.
Tevens is het een koper eigen om af te dingen, of iets nu goedkoper is geworden door de waardestijging van een munt of niet.
En dan is er nog de kans dat Zwitsers gaan vrezen voor een instabiele economie, voorlopig de kat uit de boom kijken en de hand op de knip houden.

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 20:04

Driver4S schreef:@Franz......En nee ik stem niet links.

Bestaat er dan nog wat anders dan links? :scratch: Graag je tip, want ik zoek me rot naar een rechts liberale partij....

Driver4S schreef:.....dus mijn advies zorg dat je beschermd ben buiten het financiële systeem.....

Is dit de belangrijkste reden dat de prijzen van bijzondere automobielen als een achterlijke stijgen?
Dus als het weer goed gaat met de economie en de banken weer wat rente op spaargelden geven, zou het dan zo kunnen zijn dat je je 'klassieker' niet meer aan de straatstenen kwijt kan?

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 22:32

Vandaag nog even bij de buurtjes geweest (D) en de daily driver volgemept met diesel a 1,05 euro/liter tegen de actuele koers is dat 22% goedkoper dan vorige week..., dat was weer heerlijk kachelen in Schwarwald! :mrgreen: :mrgreen:

Re: Explosie Zwitserse Franc

17 jan 2015 22:47

Ik betaal hier in Belgie nog minder...... :popcorn:
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20150114_01474182

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 9:37

Bij ons stond de jaarlijkse wintersportvakantie naar CH ook al geboekt. Ben benieuwd hoe ze er op de berg mee om gaan.
Het was de laatste jaren al wat rustiger op de piste maar ik kan me voorstellen dat menigeen volgend jaar maar naar Oostenrijk gaat.
Misschien dat de prijzen in het skigebied een tikje verlaagd worden om de toeristen enigszins tegemoet te komen? :uh:

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 16:26

Zwitserse ondernemers houden niet zo van korting geven :salut: :scratch:

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 17:15

Boodschappen doen de Zwitsers nu ook al elders;

De zuidelijke grensstreek van Duitsland is zaterdag overspoeld door Zwitsers.

Die zijn massaal naar Duitsland getrokken om daar boodschappen te doen, nadat Zwitserland donderdag de koppeling tussen de koers van de eigen frank en de euro had losgelaten. Het is voor Zwitsers daardoor gunstiger om over de grens boodschappen te halen.


http://www.nu.nl/economie/3974573/storm ... sland.html

Zullen de Zwitserse winkeliers blij mee zijn.

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 17:26

En uiteindelijk niet alleen de winkeliers.

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 18:19

Kwam voorheen regelmatig in Leysin (boven Montreux) en als je boven op de berg bleef was alles toen al fiks kostbaar :oops:
Huurde met het gezin een viertal cross fietsen, joh daar kocht je ze hier bijna voor :evil:
Die Breitling horloge's zullen ook wel duurder zijn geworden :(
En om nou te zeggen dat de Zwitsers echt vriendelijk zijn kan ik ook niet zeggen :?

Re: Explosie Zwitserse Franc

18 jan 2015 18:25

Franz schreef:En uiteindelijk niet alleen de winkeliers.


Sneeuwbal effect......

Re: Explosie Zwitserse Franc

19 jan 2015 7:40

De toeristen branche merkt het nu al dat er geen boekingen gemaakt worden dus de ondernemers zullen in aktie moeten komen. Echter verwacht ik niet dat ondernemers hun prijzen gelijk zullen aanpassen (Zwitsers houden niet van korting geven) maar zullen geleidelijk wel moeten.

Zelf denk ik dat het goed is dat deze branche opgeschud wordt , want gastvrijheid in omringende landen is vaak beter. Dit was al een topic voor de explosie en ook vaak genoeg belicht hier in de media.. Nu is het dus niet alleen lezen maar je hachje redden.

Re: Explosie Zwitserse Franc

19 jan 2015 8:20

Wij hadden de vakantie en de ski-lessen gelukkig in euro's geboekt dus daar verandert nu niets meer aan de prijs.
Eten en drinken in het ski-gebied zijn duurder geworden.
Wij boeken meestal een appartement aan de piste middenin het ski-gebied dus in het uiterste geval kunnen we ook nog lunchen in ons eigen appartement.
Het idee van ruime lege pistes spreekt mij uiteraard wel weer aan 8)

Re: Explosie Zwitserse Franc

19 jan 2015 8:59

Ewout schreef:
Het idee van ruime lege pistes spreekt mij uiteraard wel weer aan 8)


Had ik nog niet aan gedacht. Misschien eens een shortski overwegen als de prijzen nog wat meevallen :ba:

Re: Explosie Zwitserse Franc

19 jan 2015 10:36

Zo is het. Zwitserland is het land van exclusiviteit, en dat wordt op deze manier wel afgedwongen.

Re: Explosie Zwitserse Franc

19 jan 2015 12:20

Koers is weer gedaald naar 1 EUR = 1 CHF :roll:
Plaats een reactie