Diverse projecten van forum leden aan hun auto's.
Plaats een reactie

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

01 dec 2015 13:00

Al vorderingen met deze? :D

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

01 dec 2015 17:25

Ha Ptol!

Auto staat nog bij VOF Loods in Den Dolder. Er is geen haast en er is al veel gedaan. Binnenkort volgt een update met foto's.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

01 dec 2015 21:32

Mooi man, ben benieuwd!

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

05 dec 2015 0:14

Beste forummers,

In afwachting van terugkomst van mijn P na groot onderhoud ben ik eens rustig gaan pluizen in de exacte specificatie van deze auto en er is iets waar ik niet helemaal uit kom. Dit betreft de binnenkleur en meeruitvoeringen.

Zoals te lezen is staat op het geboortecerificaat bij innenausstattung: sonderwunch "99" en "leder blau" ( Rosanil 71430)

Ik kan helemaal niets vinden op internet over deze kleurencombi / code.

Op Rennlist vindt ik wel M uitvoering "99", maar dit betreft " jubilaum modell 25 jahren Porsche" . Echter daar staat een andere kleurencombi bij. Dus het zal mijn auto niet betreffen.

Ook M uitv "A55 paket" tref ik niet aan. Natuurlijk wel de inhoud van het pakket.

Wie kan dit ophelderen / toelichten? Wellicht mis ik iets in mijn onervarenheid.

Gemakshalve hierbij een leesbare afbeelding van het geboortecertificaat.

Afbeelding

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

05 dec 2015 0:54

99 is kleurcode voor Sonderwunsch.
Wat ik vind is dat Rosanil een leverancier is van geverfd leer.
Zie hier (O.a):
http://smtp.early911sregistry.org/forum ... -on-Kardex
Op onderstaande foto, beetje slecht te zien, zie je rechtsboven kleur 71430, wss dus donkerblauw.
En kunststof delen en tapijt dus zwart.
Ziet t er nu nog steeds zo uit?

Afbeelding

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

05 dec 2015 10:57

Ha Ronaldo, dank voor het uitzoeken!
Het ziet er inderdaad nog steeds blauw uit i.c.m. de zwarte delen. Origineel dus. Naar die kleurenkaart ga ik op zoek! Zal wel zeldzaam zijn. De kleur is niet zo donker als de staal. Op de deurpanelen ( door het draaien vd raamslingers), bovenzijde achterbank ( door het klappen) en de instap bestuurdersstoel vertonen vale plekken. Het leder is nergens kapot. Ik zoek dus leerverf en had al een tip gekregen in dit topic omtrent colorlock, maar kon nergens goede bestelcodes vinden. Wordt even mailen dus of een monster toesturen. Maar misschien komen ze verder met deze info van jou.
Ik heb wel een vluchtige fletse foto met flits die bij aankoop gemaakt is. De pees ( witte stukje op foto) bij de wang is wat beschadigd onderaan. Deze heb ik afgeknipt en m.i. is verdere restauratie niet noodzakelijk. Ziet er nog keurig uit ( op het kleuren na...)
Portiervakken hebben ook aandacht nodig. Maar lijken nog prima te redden. Moet maar eens advies vragen hier en daar. Het karton staat wat wijd, waardoor de zwarte kunstof legger is doorgebogen. Ik denk aan demonteren terug buigen na voorzichtig wat verwarmen en onder druk een paar dagen laten rusten. Deurbak iets vochtig maken en onder lichte druk weer laten drogen. Tips zijn altijd welkom. Losse stripje leder weer plakken en bijkleuren

Afbeelding

Afbeelding




Lijkt me een leuke klus om zelf te doen.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

15 dec 2015 23:41

Een kleine update!

We zijn gestart en de eerste hobbel is genomen: De techniek....
De 911 heeft een paar weken gelogeerd in Den Dolder bij VOF De Loods. Iedere vrijdagmiddag belde Monteur Kees met een update waar we stonden met de werkzaamheden. Er was geen haast dus vandaar "een paar weken".
Afgelopen week geen update maar een telefoontje dat de patient opgehaald kon worden en technisch weer fris en fruitig is.
Zaderdag de vader van mijn buurman nog eens lief aangekeken en gezamenlijk met zijn oprijwagen de Porsche opgehaald. Wat is er dan zoal gebeurd?

Allereerst de grote beurt inclusief alle vloeistoffen en natuurlijk de kleppen gesteld. Direct bleek de tussendemper behoorlijk vergaan, dus daar is een nieuw RVS exemplaar voor besteld. Wat ziet dat er heerlijk uit! Zo'n verse glimmer in het motorcompartiment. Vervolgens bleek de handrem niet goed te werken, deze is gerepareerd. Tevens bleken de remmen behoorlijk vast te zitten. Alles is losgehaald maar bleek niet versleten, dus goed schoonmaken en smeren. Tevens zijn verdroogde remleidingen vervangen,dat moest echt gebeuren. De auto liep koud wat hoog stationair. De koudstartinrichting werd verdacht en nader bekeken. Revisie bleek toch niet nodig. Alles werkte naar behoren en met de juiste afstelling bleek de motor weer rustiger te lopen. Ook weer opgelost. Conclusie: een frisse motor die door de jaren toch goed is onderhouden. Hij kan weer een tijdje mee..
Toen waren de gasdrukveren aan de beurt aan voor en achterzijde. Achter een extra zware uitvoering vanwege de radiateur van de airco die aan de motorkap bevestigd is. Ook zijn de meeste amerikaanse accenten verwijderd. De europese koplampen gemonteerd en blokken op de achterbumper zijn vervangen. De verlichting is aangepast. De europese achterrlichtglazen liggen klaar om gemonteerd te worden na het carosseriewerk. Ik twijfel nog of ik de extra clignoteurs verwijder. Vind ze nl. niet misstaan.

Zaterdag thuisgekomen direct de Fuchsen gedemonteerd en vandaag afgeleverd bij Conti in Barneveld: De nieuwe banden waren nl. net binnen gekomen. Nu kunnen de amerikaanse Goodyear Eagle "zevenklappers" eraf en de juist gecodeerde duitse sloffen eronder. 1 fuchs velg achter heeft wat stoeprandkrassen. Ik heb goed gelezen op dit forum en weet inmiddels dat herstellen eigenlijk alleen kan door opnieuw te anodiseren. Dat wordt me vooralsnog te kostbaar en zo groot is de beschadiging nou ook weer niet. Heb de stoute schoenen maar aangetrokken en heb voorzichtig met een piepklein schuurtolletje op de dremel het plekje gepolijst ten koste van de geanodiseerde beschermlaag. Moet zeggen dat het veel netter is geworden. Tevreden over het resultaat dus. Morgen velg retour brengen en het laatste bandje erop en dan de set weer mee naar huis. Dan de harten opfrissen en kan de P weer op z'n sloffen.
Zaterdag een afspraak met de restaurateur om het spuitwerk te bespreken. Bij overeenstemming kunnen we dan naar de volgende stap. Nog een paar foto's voor de liefhebbers en vervolgens op naar de volgende episode ... Wordt vervolgd!

Een oude en een nieuwe lamp. Kapje nog met een stok. Dat hoeft nu niet meer
Afbeelding

Remmerij in revisie
Afbeelding

Wat glimt de nieuwe: oude demper helemaal op...
Afbeelding

Ik zou alle uitlaatdelen wel willen vervangen, maar dat zit er nog niet in en is ook niet noodzakelijk..
Afbeelding

Kleppendeksel eraf. Alles ziet er nog prima uit.
Afbeelding

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

15 dec 2015 23:43

Aardig wat stappen gemaakt! Ziet er goed uit :thumleft:

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

17 dec 2015 10:58

Goed bezig! :D

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

18 dec 2015 3:03

Mooie update MPH!
Motor weer fris en fruitig, blijkbaar geen gezeur met Tapeinden....dan ben je al een heel eind volgens mij!
Grappig om die foto's te zien, bij mijn vorige SC heb ik zelf de tussendemper vervangen voor zo'n RVS pijp, ziet er inderdaad geweldig uit.
Goeie banden erop en rijden maar! Vandaag was het lekker Targa weer :drive:

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

21 dec 2015 13:49

De groene bilsteins die je op de foto kunt zien, zijn dit nog de originele?


Ik heb namelijk ook een SC van '80 en zit ook met optie 474.
Dus ben ik benieuwd of ik op de mijne dan ook die groene bilsteins moet terugvinden.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

22 dec 2015 21:57

Wout_RS schreef:De groene bilsteins die je op de foto kunt zien, zijn dit nog de originele?


Ik heb namelijk ook een SC van '80 en zit ook met optie 474.
Dus ben ik benieuwd of ik op de mijne dan ook die groene bilsteins moet terugvinden.


Oei Wout. Dat is een vraag waar ik het antwoord niet op weet. Wellicht zijn dit de originele Billsteins. Het is goed mogelijk dat ze al eens vervangen zijn.
Heb overigens wel vaker deze groene billsteins onder SC's uit deze periode gezien. Er is vast wel een forummer die hie antwoord op kan geven?

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

22 dec 2015 23:47

Ik denk dat je deze Bilsteins nog wel op je rekening zult zien! En anders zijn ze echt net vervagen, zeker niet origineel!

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

25 dec 2015 13:44

Hey MPH,

sorry om nog eens je topic te vervuilen over de bilsteins.

Heb dezelfde vraag ook eens op het pelikaanforum gesteld. :wink:

http://forums.pelicanparts.com/porsche- ... -m474.html

Volgens hen moeten ze wel groen zijn origineel.

Dus zal ik de mijne eens goed van al het vuil ontdoen of ze origineel zijn :D

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

26 dec 2015 13:58

ziet er goed uit! En jou kennende zal het weer een fris exemplaar worden! :wink:

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

26 dec 2015 16:36

Jaime944 schreef:ziet er goed uit! En jou kennende zal het weer een fris exemplaar worden! :wink:


Ha Jaime!

In het voorjaar mag je hem ( of is het haar?) keuren!

Groet!

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

03 jan 2016 14:21

Tijdens de feestdagen weer volop "ebaytijd".

Ik was al een tijdje op zoek naar een fatsoenlijk geprijsde originele duitstalige 79er handleiding met blanco pflegepass. Het amerikaanse boekje zonder handleiding was wel meegeleverd met de auto.
Na enkelen voor woekerprijzen (rond de 250 euro) gezien te hebben blijkt wachten te lonen en heb ik het boekje kunnen kopen.


Afbeelding

Ook het boek 911 x 911 komt deze kant op. Heerlijk old school bladeren!

De laatste dagen gebruikt om de fuchsen op te frissen. Erg netjes geworden. Binnenkort weer foto's

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

03 jan 2016 21:56

Goed bezig man.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

14 jan 2016 22:36

Gisteren een belangrijk besluit genomen.

Na samen met mijn restaurateur PKAR uit Ede ( http://www.pkar.nl ) de SC bekeken te hebben kwamen we tot de conclusie dat delen spuiten niet de beste oplossing is.
Hoe langer je kijkt, hoe meer je ziet, amerikaans spuitwerk is niet alles; dat wisten we al. En dan de kans op kleurverschil etc etc.
Het advies van Pim Kousemaker maar opgevolgd: De auto wordt dus toch maar geheel gespoten.
Dat betekent deuren er uit, ruiten er uit, motorkap en kofferklep er af en nog veel meer.

In maart start het circus. Doorlooptijd een maand. Dat wordt dus niet gelijk rijden aan begin van het seizoen.

Ik begon met een budget van rond de 25K. Ha ha , dat was een mooi streven! Hoe naief kon ik zijn...... :bang:

Maar het is o zo leuk. :ba:

Proces gaan we vastleggen en posten met veel plaatjes.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

14 jan 2016 23:30

Succes, ben benieuwd. Ik volg.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

15 jan 2016 7:11

Succes! Ben benieuwd naar de vorderingen en eventuele 'laat ons hopen van niet' verrassingen.

Ik ben ook begonnen met een budget van 25k, en zie nu ook dat ik beter van eerste keer wat meer had geinvesteerd in een duurdere.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

18 feb 2016 17:05

Weinig vorderingen so far.
1 maart komt er een kenteken op de auto om hem vervolgens dezelfde dag naar de restaurateur te brengen voor de grote "make over".

Afgelopen week de rubber bumperhoeken ontvangen ter vervanging van de amerikaanse knipperlivhten. Uiterlijk is de P dan echt europees. Vandaag wel het stuur retour ontvangen van Onpira uit Duitsland waar het stuur voorzien is van een nieuw laagje leder. Ben erg tevreden over het resultaat. Kosten incl. verzenden nog geen 130 euro. Daar kan je het zelf niet voor doen! Maar oordeel vooral zelf..

Edit: net er in gezet ! Wat kan ik hier blij van worden! Nog 99 klusjes te gaan...

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Laatst bijgewerkt door MPH op 18 feb 2016 20:03, in totaal 1 keer bewerkt.

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

18 feb 2016 17:23

Great updates!!

Ziet er fantastisch uit , uiteindelijke resultaat zal een jongensdroom zijn...... :thumleft:

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

20 feb 2016 6:55

Heel mooi resultaat. En idd geen geld!

Re: MPH's 911 3.0 SC Targa van 1979

20 feb 2016 8:00

Als de rest net zo mooi wordt als het stuur dan komt het goed!
Plaats een reactie