Alle overige technische vragen of opmerkingen kun je hier plaatsen.
Plaats een reactie

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 12:21

Kappi2907 schreef:Ik heb het over de EEPROM type, dit is wat anders dan de software op de EEPROM.

De EEPROM stamt uit 1983
De software op de EEPROM stamt uit 1989 en later.

De 993 heeft compleet andere software dan de 964 (lees: mappings).

De sticker op de EEPROM geeft de versie software aan die Porsche heeft 'gebrand'. Alle versies van de software zijn upwarts compatible.

De EEPROM staat dus volledig los van de software als het gaat om type aanduiding.

Kom je niet uit de techniek kan het allemaal wat verwarrend zijn.

Ik heb geen enkele kennis van de 993, maar verwacht dat deze in de basis overeenkomt met de 964 buiten de varioram settings om.


typisch gevalletje miscommunicatie...
Zoals in mijn reactie is te lezen spreek ik over de chip niet over software... als EEPROM hetzelfde is als chip dan hebben we geen Croky nodig ;-)
Mijn verbazing is het verschil tussen aansturing injectie , bij 3.2, 2x aansturing en bij 964 en 993 , 6x aansturing bij hetzelfde hardware design van de chip.
Als je hem plat slaat, in het design van een chip worden bij het ontwerp fundamentele keuzes gemaakt over o.a. I/O's (de fysieke aansluiting van de chip welke informatie aanlevert aan een door software gecontroleerde omgeving.
Als de benodigde I/O's fysiek niet aanwezig zijn kun je ook geen software/mapping maken om 4x extra injectoren aan te sturen.

Ik begrijp dat soms meer onderbouwing in post duidelijkheid kan bieden, het kan anders wat verwarrend zijn... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 17:17

Hermen,
Ik ben maar ff direct.
Je slaat de plank volledig mis!
In de EEPROM zit software gebakken die de overige componenten in de Motronic bestuurd. Zie het als Windows Os.
In de 964 zit 27C256 EEPROM zoek daar even op.
EEPROM is niets meer dan een 'vast' geheugen, na activering motronic worden gegevens op de EEPROM ingelezen.
EEPROM heeft niets, helemaal niets te maken met Porsche.

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 18:42

ok soort geheugen bankje ofzo ? ff settings inlezen en verder geen functie meer tot het opnieuw wordt uitgelezen?

ik zal es kijke op goooggle

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 19:48

Hermen 2 schreef:ok soort geheugen bankje ofzo ? ff settings inlezen en verder geen functie meer tot het opnieuw wordt uitgelezen?

ik zal es kijke op goooggle


100% correct

DE 1e E staat voor Erase, met UV kun je de eprom wissen en herschrijven.

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 20:03

ok ik heb vroeger geleerd dat het dan een eprom (met UV) is een eeprom is elektrisch wisbaar toch?

Re: ervaring Steve Wong chip

12 jun 2016 20:34

Yep, tegenwoordig heet dat FlashRom o.a. gebruikt voor de bekende FirmWare updates.
De 964 heeft een eprom aanboord.

Re: ervaring Steve Wong chip

13 jun 2016 21:08

Kappi2907 schreef:Mijn chip resulteerd in beter gelijk koppel, soepeler schakelen (toerenval is minimaal) [...], niet afslaan bij lichtwiel


Kun je die "minimale toerenval" toelichten? Denk je dat hij bij gas loslaten wat benzine door blijft voeden zodat het toerental niet snel daalt? Dat heb ik bij een BMW gehad en dat vond ik vreselijk irritant. Daar moest ik echt wachten totdat het toerental laag genoeg was om goed te schakelen. eenentwintig, tweentwintig, schakelen. Waarom heb je dan een licht vliegwiel, dan kun je net zo goed een normaal vliegwiel nemen. Al moet ik zeggen dat ik mijn 964 ook met een normaal vliegwiel al prima snel vind reageren.

Re: ervaring Steve Wong chip

13 jun 2016 21:27

Met de stock chip neigt het toerental tijdens schakelen onder de 700rpm te komen.
Ik meen dat de race term 'dipping' heet.

Tuners vangen dit op met naar ik verwacht inderdaad wat brandstof te injecteren. Maakt schakelen soepeler en minder slijtage koppeling. Standaard in een CUP&RS chip.

Re: ervaring Steve Wong chip

17 jun 2016 16:25

Ok, maar als je opschakelt bij zeg 5000tpm, valt hij dan tot 1000 tmp net zo snel terug als met een standaard chip, of niet?

Re: ervaring Steve Wong chip

17 jun 2016 17:06

frankv schreef:Ok, maar als je opschakelt bij zeg 5000tpm, valt hij dan tot 1000 tmp net zo snel terug als met een standaard chip, of niet?

Nope, minder snel!

Re: ervaring Steve Wong chip

17 jun 2016 19:06

EEPROM

Erasable Electrically Programmable Read Only Memory.

Wordt idd met UV gewist echter Elektrisch geschreven/geprogrammeerd.

wordt de 27c256 in de 993 gebruikt?

Re: ervaring Steve Wong chip

23 jun 2016 14:42

964hans schreef:EEPROM

Erasable Electrically Programmable Read Only Memory.

Wordt idd met UV gewist echter Elektrisch geschreven/geprogrammeerd.

wordt de 27c256 in de 993 gebruikt?


27c512

Re: ervaring Steve Wong chip

23 jun 2016 19:43

Even mijn ervaring delen :salut:

Mijn 964 blok werd in 2012 in het U.K. door een gekende Porsche specialist/tuner volledig opnieuw opgebouwd met bedoeling om er vooral trackdays mee te rijden/scheuren.
Blok is volledig volgens de RS specs opgebouwd en volledig geblueprint, nieuwe cilinders, nokkenassen, kleppen, oliepomp etc.
Ik heb de wagen eind vorig jaar met de originele chip en op 95Ron op de bank gezet met 263 pk en 332Nm

Staat een RS vliegwiel op een een Sachs sport koppeling en als de motor koud staat is het echt geen aangenaam ding om mee te vertrekken.
Zelfs bij warme motor durft die echt moeilijk doen en heeft hij een onstabiel stationair.

Ik heb vorig jaar ook de 98Ron Chip gestoken van Kappi en daarmee wordt het toch een andere wagen.
Het stilvallen bij koude motor is bijna geheel verdwenen. Stationair is beter maar nog steeds aan de wilde kant.
Ik heb echter wel de indruk dat hij met de originele chip tussen 2000 en 3500 iets beter oppakte. Vanaf 4500 is de 98 chip echt wel een stuk vinniger, dit is duidelijk voelbaar.

Heb de wintermaanden doorgedaan met de originele chip er in en voor de meet in Dinslaken de 98 geplaatst. Ik had de indruk dat ik op de Duitse autobaan toch een beetje ongrijpbaar was voor de andere 964's :thumleft:
Ik heb een legen kat. vervanger, originele middendemper en G pipe uitlaat. Als ie warm is spuwt ie soms een beetje vuur zeggen ze me.
Voor mij blijft die 98 chip er dus in, na de zomer ga ik hem met deze chip nog even op de bank zetten en ben benieuwd of dit 'pk gewijs' veel gaat veranderen.
Persoonlijk denk ik van niet, het rijdt gewoon beter met mijn motor setup.

Van dit alles heb ik de nodige fototjes en fimpjes indien interesse 8)

Re: ervaring Steve Wong chip

14 jul 2016 7:44

Ik heb onlangs nog een schakelbare eprom gemaakt met daarin 'hoog' de standaar chip (Ron95) en 'laag' de Cup-RS chip (Ron98). Je kunt met een tuimelschakelaartje of standaard of Cup rijden.
Betreft een 27C256 eprom dus direct te plaatsen.
Wordt veel toegepast in de racerij.
Laatst bijgewerkt door Kappi2907 op 02 aug 2016 14:36, in totaal 1 keer bewerkt.

Re: ervaring Steve Wong chip

16 jul 2016 9:32

Kappi2907 schreef:Ik heb onlangs nog een schakelbare eprom gemaakt met daarin 'hoog' de standaar chip (Ron95) en 'laag' de Cup-RS chip (Ron98). Je kunt met een tuimelschakelaartje selecteren of je standaard (stock) of Cup wil rijden.
Betreft een 27C256 eprom dus direct te plaatsen.
Wordt veel toegepast in de racerij.

Re: ervaring Steve Wong chip

24 aug 2016 5:46

afgelopen weken de eerste nadelen van de wong chip ervaren...
je wordt er lui van ....
in z'n drie op een rotonde afrijden...op de rotonde in drie 1000rpm en vervolgens vanaf de rotonde weer optrekken...in drie
geen tegensputteren.. super vloeiend bijna als m'n dieseltje met lage toeren optrekken zonder probleem...

pfff slaapverwekkend ;-)

Re: ervaring Steve Wong chip

24 aug 2016 6:01

deze week/volgende week bij custom-concepts een aangepast gasklep/huis ophalen
is voorlopig het laatste wat ik qua prestatie verhogend ingrediƫnt ga toevoegen...
zou +/- 10% meer oppervlak/lucht doorstroming moeten hebben

dit icm wong chip+ssi+sport luchtfilter+MAF kit geeft een leuk resultaat lijkt me...zal eens een rollenbanktest doen

samengesteld menu voor een overheerlijke maaltijd ;-)

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Re: ervaring Steve Wong chip

24 aug 2016 9:33

Wat doet dit met de duurzaamheid van je motor? Je vraagt meer dus eerder kans op problemen?
Ik denk er zelf ook wel eens over na maar ben bang dat ik later veel kosten krijg

Re: ervaring Steve Wong chip

24 aug 2016 9:49

de betreffende aanpassingen zijn minimaal
zodra je echt serieus met andere nokkenassen of turbo's in de weer gaat dan kan ik met bij jouw vraag iets voorstellen
in dit geval zijn er geen aanpassingen aan het blok zelf gedaan
wel heb ik nieuwe: zuigers/cilinders/in-uitlaatkleppen/sachs sport koppelingset enz...

ik verwacht rond de 260 pk te zitten met mijn setup

gezien dat die als de brandweer gaat zou dat wel kunnen kloppen ;-)

Re: ervaring Steve Wong chip

03 jun 2017 15:11

Vandaag door Kappi2907 de chip laten plaatsen. Eerst eea vooraf gemeten, geen foutcodes en motor liep goed. Plaatsen van chip was bijna fluitje van een eurocent. Na plaatsen auto gestart en direct een hoorbaar verschil, iets rustiger en donkerder geluid. Lijkt op wat meer bad. Daarna rondje gereden ook op snelweg. Merkbaar verschil. Auto voelt wat soepeler aan en schakelen is eenvoudiger door opvang van toerenval. Verbruik zou beter moeten zijn maar door plezier met rechtervoet wordt dat weer teniet gedaan. Kappi weet wat hij doet, is geduldig en legt alles goed uit. Zowel Kappi als chip zijn een aanrader maar wees snel want hij heeft er nog maar 4.

Re: ervaring Steve Wong chip

04 jun 2017 23:59

veel plezier ermee !

Re: ervaring Steve Wong chip

07 jun 2017 21:57

pegelsc2 schreef:Vandaag door Kappi2907 de chip laten plaatsen. Eerst eea vooraf gemeten, geen foutcodes en motor liep goed. Plaatsen van chip was bijna fluitje van een eurocent. Na plaatsen auto gestart en direct een hoorbaar verschil, iets rustiger en donkerder geluid. Lijkt op wat meer bad. Daarna rondje gereden ook op snelweg. Merkbaar verschil. Auto voelt wat soepeler aan en schakelen is eenvoudiger door opvang van toerenval. Verbruik zou beter moeten zijn maar door plezier met rechtervoet wordt dat weer teniet gedaan. Kappi weet wat hij doet, is geduldig en legt alles goed uit. Zowel Kappi als chip zijn een aanrader maar wees snel want hij heeft er nog maar 4.


Thanks, het betreft de RS Chip, dus met de originele RS mappings + vliegwielaanpassing. Onderwerp staat Wong Chip, deze is naar ik verwacht afwijkend van de RS Chip. Mijn voorkeur gaat naar de RS Chip gezien deze door Posche is ontwikkeld. Mappings zijn beperkt aangepast door een bevriende tuner, betreft de koppels curve.

Er ziin er nog 3 (-:

Re: ervaring Steve Wong chip

09 jun 2017 12:59

Kan iemand zijn/haar ervaring met de Kappie Chip in een 964 Tiptronic even delen ?

De ervaringen gaan nu over 964 met een handbak maar ben benieuwd naar Tiptronic ervaringen.

Groet,

Dick
Plaats een reactie