
Re: Uitlaat systeem vervangen 911 Carrera 1984
Is er een technische noodzaak, bijvoorbeeld lekkage door de verroeste moeren?
Ga je er toch mee aan de slag, dan flink inspuiten zoals hierboven geadviseerd is zeker noodzaak. Je ontkomt hoogstwaarschijnlijk niet aan heetstoken. Vast niet voor alle bouten, maar de ervaring leert dat het vaak de slechtst bereikbare moeren betreft. Ik gebruik een soldeerbrander op gas, daarmee breng je voldoende hitte in, zodat je minder last hebt van warmtedissipatie en je kunt de vlam goed op de juiste plek richten.
Het is verre van ideaal om dit van onderaf (brug of op bokken) te doen door de hitte en dumpen en vallende troep, maar zeker ook de bereikbaarheid van alle moeren met de juiste (bij voorkeur oude) ring-/steeksleutels en de brander.
Ideaal is het als de motor uitgebouwd is en je hem om kunt draaien. Dan is het goed te doen.
Het blijft een flink karwei, succes!
P.S. Als je dit toch gaat doen en een interessante demper zoekt met een heel mooi geluid (niet goedkoop), neem dan een keer contact op met
https://www.jekillandhyde.com/en/dr-jekill-and-mr-hyde-for-porsche-911-g-models.