Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

13 maart 2006 23:18

Ik ken Beltar nog niet zo goed ( ik zit nog maar relatief kort bij het Porsche-forum maar ik heb ook gereden in de Aston Martin V8 ( wat een bloedmooie auto ) ik denk dat hij beter af is met de 997

Rene

13 maart 2006 23:20

nog een paar pics:Afbeelding Afbeelding

Let ook op de deuren, die nemen een lichte zwaai omhoog om zo geen stoeprandje te nemen.

13 maart 2006 23:22

horn schreef:leuk dat je je vinger voor de lens houdt... :twisted:

horn - heeeeeel erg jaloers... :evil:


Nieuw toestelletje, sorry, en mijn p-ke mocht er toch ook eens op hé?
hier nog eentjeAfbeelding

13 maart 2006 23:37

Maar het verhaal is nog niet gedaan:
Van de aston naar een andere belager: de corvette
Daar kreeg ik een zeeeeer vuile wagen voorgeschoteld:
Afbeelding Afbeelding

Wel erbij vertellen dat ik maar deze morgen mijn afspraak gemaakt had.
Tegenover de vette stond ik bij voorbaat nogal sceptisch, het model vind ik maar zozo;
Maar de pers is lovend.
Eens achter het stuur was ik diep ontgoocheld: een overmaats stuurwiel en "tupperware" troef, al plastic wat je ziet , jammer, heeeeeeeel jammer en een schril contrast met de aston.
De zithouding was dan weer wel perfect te regelen.
En wijlen op weg...
De roffel van het smallblock is om zo te zeggen nog imposanter dan bij de V8 van de aston.
Ook hier voelt de ophanging stroef aan;
Minpunt voor mij bij deze testwagen was het feit dat het om een automaat ging.

De ook al, heel gentille dealer gaf zeer professionele uitleg en gaf afdoend antwoord op al mijn vragen. Hij haalde zelf een paar minpuntjes aan.
Toen de motoir voldoende warm was gaf ie een seintje dat ik mocht 'pied au plancher' geven...
Man man... was dat efkes schrikken...
We reden net de oprit van de snelweg op
Ik geef zoals ie (misschien niet letterlijk) bedoelde volgas... de kickdown gooit m in zijn 2e en plots overompelen al die newtonmeters de achterwielen...
Gelukkig , kan ik nogal reageren en heeft de auto een electronisch vangnet... anders waren we zeker in de decor geland...
Na een paar kwispelstaarten, zette de vette in een fenomenale krachtsontplooing march vooruit... ronduit verbluffend...
Wat de aston niet kon , deed deze vette wel: Oerendhard ervandoor gaan..; een echte rollercoaster.
Ik vond het echt jammer dat ie niet handegeschakeld was en wat de Z06 te bieden heeft daar durf ik al helemaal niet aan te denken: fantastisch!!

13 maart 2006 23:42

De AM-V8 is inderdaad heel erg mooi, maar ik vind hem heel erg gedrongen en te klein. Hij is te compact waardoor de verhoudingen niet meer in evenwicht zijn en de styling verloren gaat, vergeleken met zijn grote broers DB7 en DB9. Zelfs de interieurruimte is kleiner dan mijn 993 ben ik erachter gekomen. Ik weet niet of je de voorste lichtunits goed heb bekeken en vergeleken met de DB 9, maar dan zie je dat de grootte van de lichtunit niet in verhouding is met de voorste spatschermen waardoor de wagen niet meer de juiste styling kreeg die juist zo kenmerkend is voor een Aston Martin. Hij is zelfs de helft korter dan die van de DB 9.
Toen ik voor het eerst de auto zag bij Kroymans en daarin plaats nam vond ik het eerlijk gezegd wel tegenvallen: ik had hem iets ruimer en groter voorgesteld. Mijn collega kon er zelfs met moeite in. De afwerking van het interieur vond ik wel beter dan bij een Porsche.

Ik moest wel lachen toen de verkoper mij vertelde dat dit de 'Porsche-killer' is. We hebben allemaal TopGear gezien waarin de AM V8 het moest afleggen tegen de 997. :lol: :lol:

Enfin, na een kwartiertje in de showroom ben ik maar naar hun andere pand gegaan die van Ferrari en genoten van een bloedmooie F430 coupe en Spyder.

13 maart 2006 23:46

Bij de vette viel het aanvankelijk stugge gevoel van de ophanging bijna direct weg van het moment dat je iets sneller reed.
Voor mij zou een combinatie van de aston met de motor van de vette niet mis zijn...
Jammer voor de corvette dat zijn interieur écht niet klassevol is, hoe aangenaam ie ook rijdt, dat kan er bij mij niet mee door.

Al bij al een heel leuke dag, want ik reed ook nog eens +/- 300km met de 997.

Ik ben nu wel overtuigd een goeie keuze gemaakt te hbben met de p, maar als ik een vette tegenkom, zal ik die tegenstander met alle respect behandelen, want subjectief, vind ik hem sneller aanvoelen dan de p.

13 maart 2006 23:50

ECT schreef: Ik weet niet of je de voorste lichtunits goed heb bekeken en vergeleken met de DB 9, maar dan zie je dat de grootte van de lichtunit niet in verhouding is met de voorste spatschermen waardoor de wagen niet meer de juiste styling kreeg die juist zo kenmerkend is voor een Aston Martin. Hij is zelfs de helft korter dan die van de DB 9.




DB9 Afbeelding V8 Vantage Afbeelding

14 maart 2006 0:02

ja leuk zo'n am v8, en ook een corvette v8, mooie sound vind ik ook, maar er is wat meer voor nodig dan een rechte lijn snelheid, pak een dijk met die 2 auto's, en daarna de porsche................wel minder pk's maaruhhh stuurt beter ligt beter remt beter, dussssssssssssssss
Juist porsche :mrgreen:

14 maart 2006 0:04

Prachtig Beltar. Wat een professioneel senario. Chapeau ! Suspense en alles wat het tot een thriller maakt. Een eigen roadtest van een P 997 rijder. Je opinie is mij meer waard dan Topgear of van die onnozelaar Huub Stapel. Bravo.

14 maart 2006 0:07

bert964c4 schreef:ja leuk zo'n am v8, en ook een corvette v8, mooie sound vind ik ook, maar er is wat meer voor nodig dan een rechte lijn snelheid, pak een dijk met die 2 auto's, en daarna de porsche................wel minder pk's maaruhhh stuurt beter ligt beter remt beter, dussssssssssssssss
Juist porsche :mrgreen:


Juist porsche, maar die 2 andere zijn wel heeeeeeeel dicht genaderd.
Voor de 998 zal p toch heel dringend naar meer pk's op zoek moeten.
Want als deze tegenstanders nog een beetje evolueren, dan rest p nog zijn gooeie naam en faam...
Voor ons merk mag en kan dat niet voldoende zijn... zuffenhausen , zet em op :!: :!:

14 maart 2006 0:37

Hey Beltar,

Ben het echt helemaal met je eens hoor, het word eens de hoogste tijd dat ze dat daar ook gaan snappen, anders zie ik het somber in, en dan heb jij alleen nog maar in een am en een corvette gereden, wat dacht je van die mannetjes in Maranello??

Bert

14 maart 2006 0:38

Hallo Beltar,

leuke topic. Tof geschreven en gemaakt. :D

Even bij René Michiels geweest in Blaasveld? :wink:

Groeten,

R

14 maart 2006 2:34

Beltar schreef:
bert964c4 schreef:ja leuk zo'n am v8, en ook een corvette v8, mooie sound vind ik ook, maar er is wat meer voor nodig dan een rechte lijn snelheid, pak een dijk met die 2 auto's, en daarna de porsche................wel minder pk's maaruhhh stuurt beter ligt beter remt beter, dussssssssssssssss
Juist porsche :mrgreen:


Juist porsche, maar die 2 andere zijn wel heeeeeeeel dicht genaderd.
Voor de 998 zal p toch heel dringend naar meer pk's op zoek moeten.
Want als deze tegenstanders nog een beetje evolueren, dan rest p nog zijn gooeie naam en faam...
Voor ons merk mag en kan dat niet voldoende zijn... zuffenhausen , zet em op :!: :!:



Ben ik het toch helemaal niet mee eens !
PKs alleen zegt helemaal niks, Porsche is zoveel meer dan dat. Als je 2 weken terug Top Gear hebt gezien begrijp je precies wat ik bedoel !

14 maart 2006 8:26

bert964c4 schreef:Hey Beltar,

Ben het echt helemaal met je eens hoor, het word eens de hoogste tijd dat ze dat daar ook gaan snappen, anders zie ik het somber in, en dan heb jij alleen nog maar in een am en een corvette gereden, wat dacht je van die mannetjes in Maranello??

Bert


Maranello vind ik qua prijs niet vergelijkbaar, buiten categorie;
We blijven met de voetjes op de grond.

14 maart 2006 8:28

924carreragt schreef:
Even bij René Michiels geweest in Blaasveld? :wink:

Groeten,

R


Yep, 't was de zoon.'k had hem gesproken op het autosalon.
Vriendelijke mens.

14 maart 2006 9:48

sony DSC T1 ?

Leuk verslag, euh, ik probeerde u te bellen dit weekend......
dus dat kaartje zal voor volgende keer zijn,
tot bels ,grtttttnnn
Laatst bijgewerkt door F@RGO op 14 maart 2006 9:49, in totaal 1 keer bewerkt.

14 maart 2006 9:49

bert964c4 schreef:ja leuk zo'n am v8, en ook een corvette v8, mooie sound vind ik ook, maar er is wat meer voor nodig dan een rechte lijn snelheid, pak een dijk met die 2 auto's, en daarna de porsche................wel minder pk's maaruhhh stuurt beter



Gerco schreef:Pk's alleen zegt helemaal niks, Porsche is zoveel meer dan dat. Als je 2 weken terug Top Gear hebt gezien begrijp je precies wat ik bedoel !


Goedkoper interieur zal ik niet bestrijden...maar ik ben bang dat jullie de Corvette behoorlijk onderschatten vwb wegligging... 8)

14 maart 2006 9:56

De vette is idd niet te onderschatten: alles wat met het échte rijden te maken heeft is top!
Wegligging, sound , acceleratie , echt fantastisch, alleen de remmen kon ik niet uittesten(zou een beetje oneerbiedig zijn tov de dealer)...

De rest (de verpakking) laat wat te wensen over.
Vb: de bumper sluit niet naadloos aan op de motorkap en zoals hierboven al gezegd is het int plastiekerig

14 maart 2006 10:06

Dat je de Porsche gaat vergelijken met een Aston , okay ,maar een Corvette ????? , spijt me hoor ..... wellicht is de Corvette met z,n PK.s een serieuze tegenstander , ik vind het merk niet te vergelijken ( zeker wat betreft kwaliteit !! )met ons merk .
Kijk alleen al naar de afwerking van het interieur en ..... ( hopelijk ga ik niemand op z,n tenen staan ) vind ik de Corvette ordi....

Chapeau voor je verslag van deze proefritten , ben je vroeger autojournalist geweest ???

14 maart 2006 10:17

Beltar, leuke verslag.

Maar wat hebben we toch met A-M :?: Ook ik ben voor de aankoop even naar de showroom van zowel A-M als Ferrari gereden.

Ik weet niet hoe het komt bij mij, maar Ferrari kan me echt niet bekoren, en A-M, ik word er elke keer naartoe getrokken, maar als ik er dan ben, ik weet niet :? Niet dat ik mijn vrouw ooit bedrogen heb, maar ik voel me net een overspelige echtgenoot.

Het Porsche gevoel, zit echt diep bij mij, het zal niet makkelijk worden om mij in een andere sportwagen te krijgen, wat niet wil zeggen dat ik de andere merken niet mooi vind, en ik twijfel aan hun kwaliteit.

Ik kan gewoon in het weekend, mijn P's buiten rijden, ze poetsen, en er dan met een drankje enkele uurtjes naar zitten kijken, en dat heb ik met andere wagens niet.
Laatst bijgewerkt door ppp 356 op 14 maart 2006 10:59, in totaal 1 keer bewerkt.

14 maart 2006 10:33

wat ppp 356 schrijft is zo waar !!!

Ik heb precies hetzelfde .

Ook ik heb in de A.. en ook de Modena gereden , ik kon vorig jaar een mooie F-Modena kopen , er in proef gereden, daarna weer naar Pon , weer in een Porsche gereden , en inderdaad dat gevoel krijg ik dus ook alleen in de Porsche , en niet in de Ferrari of Aston

Ik heb een vrij druk bedrijf , maar als ik bv s,avonds thuis ben , loop ik af en toe de garage in met een kop koffie , bekijk ik haar weer eens kritisch en denk dan , echt mooi !! en moet me dazn bedwingen om weer een flinke rit te gaan maken , just for fun !! en juist dat gevoel heb ik nooit gehad bij geen andere auto , dus.............
dat is het Porsche .....gevoel .

Rene

14 maart 2006 11:41

@ppp356
het gevoel wat je beschrijft is hier idem, dito... ik ben al heel mijn leven bij t zelfde vrouwke en vrees dat het tot nader order met p ook zo zal blijven...
De verleiding van de mooie aston is er, maar de kwaliteiten op ieder vlak van de p halen toch de bovenhand.

@rmboosten
ivm corvette deel ik je mening volledig wat betreft de uitstraling en afwerking
, maar ie rijdt verdomd plezant en.... supersnel.
De corvette gaf op geen enkel moment de indruk tekort te schieten ivm wegligging ed. Echt knap, zeker weten

14 maart 2006 11:55

Nu we het toch over verleiding door andere merken hebben, ik vind die Gallardo Spider ongelofelijk knap (en neen ik heb het niet over de decorvulling :wink: )

Afbeelding

14 maart 2006 12:06

ppp 356 schreef:Ik kan gewoon in het weekend, mijn P's buiten rijden, ze poetsen, en er dan met een drankje enkele uurtjes naar zitten kijken, en dat heb ik met andere wagens niet.


Ik stond vorige week na het poetsen ook nog ff te genieten, zegt m'n pa nog tegen me; 'Je kijkt al het moois er nog een keer af" :lol:

14 maart 2006 12:10

mooi verhaal beltar, ik heb ervan genoten :thumleft:
Plaats een reactie