Alle technische kwesties die betrekking hebben op de motor kun je hier posten.
Plaats een reactie

17 aug 2004 13:23

Fransvis schreef:En het peilen van de olie op een warme motor als beste ? Tenminste...volgens het boekje...ik was vroeger altijd in de veronderstelling dat je het beste kon peilen als de motor koud was.


Peilen met koude motor. Doet ie trouwens automatisch voor je. Even 4 seconden wachten en je ziet hoeveel olie je hebt. (dit heeft Pon mij verteld) Heeft nl. te maken met de dry sump.
Correct me if i'm wrong

17 aug 2004 14:40

spark schreef:Peilen met koude motor. Doet ie trouwens automatisch voor je. Even 4 seconden wachten en je ziet hoeveel olie je hebt. (dit heeft Pon mij verteld) Heeft nl. te maken met de dry sump.
Correct me if i'm wrong



Ik weet niet hoe het met een Boxter is (zal toch wel hetzelfde zijn ??), maar bij die van mij meet ie ook tijdens iedere tankbeurt automatisch het niveau, niet als je kunt tanken met de tankdop dicht :scratch: :scratch: , want daar zit de switch voor die controle.

17 aug 2004 14:47

De boxster geeft elke keer bij het starten het olie nivo aan op het dashbord. Alleen is je motor erg heet, dan is in principe het olienivo lager, doordat er veel olie in de motor zit. Is je motor koud, dan zit de meeste olie in het reservoir.

Welk een voortuitstrevende techniek :mrgreen:
(hoewel het Peugeotje van mijn vriendin dit ook heeft)

17 aug 2004 14:55

dat klopt....maar goed, als ik de motor 's ochtends start, is ie nog koud. Doe ik dat na het tanken of als ik even ergens gestopt ben, dan is de motor warm.

Als ik straks wat olie wil bijgooien, dan zal ik voor de zekerheid nog wel even peilen. Als ik dit doe op een warme motor, zal er een lagere indicatie zijn. Dus moet ik wat voorzichtiger zijn met de hoeveelheid die ik erbij doe.

Het is me zowiezo opgevallen dat het olieverbruik heel minimaal is, maar voor een lange trip (bijvoorbeeld a.s. zondag) wil ik toch liever nog wel iets erbij doen.

17 aug 2004 15:30

Nou...als ik hoor dat er zo'n 13 liter in zit maakt dat kwartlitertje ook niet veel uit denk ik,in tegenstelling tot een gewoon smeersysteem met 3.5 liter inhoud..

17 aug 2004 15:32

Fransvis schreef:dat klopt....maar goed, als ik de motor 's ochtends start, is ie nog koud. Doe ik dat na het tanken of als ik even ergens gestopt ben, dan is de motor warm.

Als ik straks wat olie wil bijgooien, dan zal ik voor de zekerheid nog wel even peilen. Als ik dit doe op een warme motor, zal er een lagere indicatie zijn. Dus moet ik wat voorzichtiger zijn met de hoeveelheid die ik erbij doe.

Het is me zowiezo opgevallen dat het olieverbruik heel minimaal is, maar voor een lange trip (bijvoorbeeld a.s. zondag) wil ik toch liever nog wel iets erbij doen.


Zou ik niet doen. Als hij nog ruim boven minimum zit, niet bijvullen. Zit hij tegen minimum aan, dan afvullen bij koude motor.

17 aug 2004 20:34

Heb vandaag ff die Mobil link geprobeerd.................en er komt een lijst uit met een dikke 6 soorten motorolie :? :? :? :? :? :?
Dus wat gooi ik nu in mijn 3.2

Peter 3.2

17 aug 2004 21:01

Mijne moet morgen weg voor klein onderhoud. Heb er nu sinds de aanschaf ong. 7000 km mee gereden. Als ik jullie zo hoor is het dus raadzaam om de olie ook maar meteen te vervangen?

Vraagje: Welke zal ik erin doen? :lol: :? :wink:

17 aug 2004 21:17

ollie wordt bij mij iedere 8000Km vervangen hoor :!:

17 aug 2004 21:39

Oke. Is het overwegen waard dus. Volgens mijn garage moet er castrol 15w40

eens???

17 aug 2004 21:42

Peter 3.2 schreef:Heb vandaag ff die Mobil link geprobeerd.................en er komt een lijst uit met een dikke 6 soorten motorolie :? :? :? :? :? :?
Dus wat gooi ik nu in mijn 3.2

Peter 3.2


Verkopen die 3.2......en gaan voor een Boxster.... :D
Dan heb je maar 1 soort olie :wink:

18 aug 2004 0:18

levertraan??

18 aug 2004 8:14

slaolie :rambo:

18 aug 2004 10:21

Fransvis schreef: Verkopen die 3.2......en gaan voor een Boxster....
Dan heb je maar 1 soort olie

Bovendien hoef je dan maar om de 20.000 km olie te verversen.

18 aug 2004 17:18

spark schreef:Bovendien hoef je dan maar om de 20.000 km olie te verversen.


Toch nog zo vaak ? :lol:

olie: verschil zit tussen bv 0W40 en 5W-50

19 aug 2004 1:43

RS-R schreef:Precies, en daarom gooi ik er 5W-50 in.(Mobil1)

Is er iemand die mij als complete leek en niet-technicus kan uitleggen waar het verschil zit tussen bv 0W40 en 5W-50. Stel dat iemand bv vaak korte afstand doet en ongeduldig wil trappen, of dat je net tijd hebt om de motor echt te laten opwarmen... wat heeft dat olietype daar eventueel mee van doen?

Re: olie: verschil zit tussen bv 0W40 en 5W-50

19 aug 2004 12:47

WalterWeyne schreef:
RS-R schreef:Precies, en daarom gooi ik er 5W-50 in.(Mobil1)

Is er iemand die mij als complete leek en niet-technicus kan uitleggen waar het verschil zit tussen bv 0W40 en 5W-50. Stel dat iemand bv vaak korte afstand doet en ongeduldig wil trappen, of dat je net tijd hebt om de motor echt te laten opwarmen... wat heeft dat olietype daar eventueel mee van doen?


Walter, het artikel staat op een motorpagina, maar heeft mij een hoop geleerd over wat die getalletjes betekenen. Wellicht heb je er wat aan. Lezen maar

20 aug 2004 13:38

Nou...is 0W40 nou zo'n aparte olie ? Ben al bij 3 autoonderdelen zaken geweest, geen van 3 hadden ze 0W40. Hele rekken vol met 10W40, 15W40 en 0W30. Morgen nog maar eens rondkijken.

Spark, is 0W30 aan te raden ? Of beter een ander type ? Wil toch graag iets erbij gooien, zit net 1 streepje boven het minimum.

En is er een bepaald voorkeur voor merk olie ?

20 aug 2004 13:53

Fransvis schreef:Nou...is 0W40 nou zo'n aparte olie ? Ben al bij 3 autoonderdelen zaken geweest, geen van 3 hadden ze 0W40. Hele rekken vol met 10W40, 15W40 en 0W30. Morgen nog maar eens rondkijken.

Spark, is 0W30 aan te raden ? Of beter een ander type ? Wil toch graag iets erbij gooien, zit net 1 streepje boven het minimum.

En is er een bepaald voorkeur voor merk olie ?

Merk olie -> Mobil!

(enne, tipje, bel ff met Erwin, heeft ie ze zondag vast wel bij!)

20 aug 2004 19:53

Thanks voor de tip paSCal, alles geregeld met Erwin. :wink:

20 aug 2004 19:59

Renntech komt naar u toe deze zomer :D 8) :D
Afbeelding

21 aug 2004 7:39

Dirkie heeft weer es ander olietje op de kop kunnen tikken ...
Shell Ultra Racing Oil ... 10W60 :shock: :shock: uiteraard full synthetic

Van de prijs in de handel wordt je echt nie blij ... (gelukkig ik bij Shell wel :wink: )

Vandaag ook maar is oliewisseltje uitvoeren denk ik ... deze zit er al weer bijna 8000 km in


Dirk
:wink:

25 aug 2004 22:21

RS-R adviseert Mobil 1 5W-50 olie (voor mijn 993 4S uit 1996). Waar kan je die olie kopen? Ik zie alleen maar Mobil 1 0W-40 bij de pompen te koop!

Guus. 8)

25 aug 2004 22:35

paSCal schreef:Zat net wat dingen op te zoeken, en kwam dit stukje tegen op de rennlist FAQ voor de SC. Zoals ik het lees, gaat het ook op voor alle modellen (in elk geval t/m 993 :) )
-
In a March 2000 Porsche Technical Bulletin, summarized in "Porsche Approved Engine Oils" by Allan Caldwell in Porsche Panorama, October 2000, p. 82, the following oils are approved by Porsche for all 4,6, and 8 cylinder Porsche's from 1973 to current models:
Manufacturer/Name Weight
Castrol/Syntec 5W-50
Exxon Superflo Supreme Spec . 15W-40
Mobil 1 5W-30, 10W-30, 15W-50
Sun Oil/Sunoco Synturo Gold 5W-40
Texaco/Havoline Formulat 3 Synth 5W-40
Valvoline/High Performance Syn. 5W-30

Porsche approved the use of synthetic oil in it's engines in 1980, but cautioned that normal oil change intervals should be followed. The factory has been filling it's new engines with synthetic oil since August 1992.
-

Dacht, misschien wel ff handig... Die Mobil-1 hebben ze natuurlijk weer niet bij de Makro, misschien die Castrol wel :)

(lees: net TIG liter gekocht voor mijn olie-drinkende-alfa :) )


paSCal,

Aan die motorolie-merkenopsomming te zien Errûg amerikaans allemaal :!: Ik zie bv geen Shell en dat is in recente tijden toch lange tijd een Porsche-preferred motorsmeersel (geweest). Ik heb Mobil 1 0W40 (supersynthetisch dus, schijnt... :? ) die idd bij koude motor lekker snel opwarmt en dus zijn werk doet.
Kun je niet gewoon een paar specialisten bellen.mailen.faxen.langsgaan :?: Weet je een hoop meer dan door die aMaTeUrS hiero (mezelf incluis :wink:, En nou maar hopen dat Renntech niet reageerde...)

20 okt 2004 13:09

Beste Porsche forum leden,

Volgens mij is Mobil 1 0w40 niet eens leverbaar in de VS, vandaar dat het dus niet voor komt op het lijstje van Rennlist. Synthetische en half-synthetisch en 0/5/10/15w30/40/50/60 zijn allen met elkaar te mengen. Houd in je achterhoofd of je auto altijd half-synthetisch heeft gebruikt of niet. Voor de zekerheid 1 maal per jaar olie + filter wisselen (filter misschien nog wel belangrijker dan de olie). In mijn gereviseerde 3,0 sc motor gebruik ik mobil 1 0w40 , zonder lekkages! 0w40 koop ik trouwens bij ALPO in Haarlem.

Met vriendelijke groet,

Gerko
1978sc
Plaats een reactie