Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 17:10

Als die van mij te koop staat via marktplaats dan zou de eerste proefrit tocht echt wel even samen met de potentiele klant zijn. zodra onderhandelingen in afrondend stadium zijn dan mag hij/zijn alleen rijden. vertrouwen moet wel even gewonnen worden.

Wat betreft gast; Zelf 90% sleutelen zou ik heel graag willen maar ik verwacht dat ik daarna heel veel vrienden nodig heb om er uberhaupt weer een P van te maken.... Ondanks het feit dat ik links ben lukt het me met 2 linkerhanden echt niet. Lijkt me wel ontzettend leuk om een keer een hele P te restaureren / om te bouwen. maar wellicht zal ik een ander topic daar over moeten openen met vraag wie wil helpen of samen een project wil beginnen etc. wie heeft kennis of evt. ruimte (en dan wel in Noord NL graag) Is dit een topic waard?

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 18:31

horn schreef:rode broeken :silent: :wink:



:mrgreen:


Tja, en proefritten...blijft volgens mij toch vaak een kwestie van de persoon aankijken. Kan me goed voorstellen dat bedrijven niet zómaar iedereen de sleutels meegeven, en dat je iemand wel vóór de kop kunt kijken maar niet er in.
Zit wat dat betreft op de lijn van Jay en Rob.

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 19:24

Al jaren tevreden klant bij Motron en nog nooit problemen gehad met wat dan ook, laat staan proefritten. Het bedrijf heeft juist zeer duidelijke criteria als het gaat om het maken van proefritten. Maar al te vaak wordt er na 1 minuut heen en weer babbelen om een proefrit gevraagd zonder dat de aspirant koper zich vereenzelvigd heeft met het feit of type, uitvoering, prijs en kilometrage hem überhaupt aanstaan. Daarop wordt dan wel eens in eerste instantie afwijzend gereageerd door het betreffende bedrijf, heel begrijpelijk. Indien je een serieus gesprek aangaat zonder "poeppraat" en echt geïnteresseerd bent, dan krijg jij die auto heus wel mee.

Het is wel opvallend dat The Mud geregeld probeert Motron af te zeiken zonder dat het bedrijf in de gelegenheid is hierop te reageren. Ik heb een keer kennis mogen maken met mijnheer Mud toen ik foto's stond te maken van mijn zojuist (bij Motron) aangeschafte Boxster S (ja zo eentje waarmee ze je bij Motron niet serieus zouden nemen). Na 5 minuten had ik al wel door wat voor vlees ik in de kuip had en eerlijk gezegd zou ik Mud nog geen oude fiets meegeven. Zeker niet gezien de wijze waarop hij met zijn toenmalige Boxter S omging. Enne Mud.....het is niet echt fair een bedrijf af te zeiken terwijl je datzelfde bedrijf jouw waar te koop aanbiedt....waarvan akte

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 20:45

Amen :!: :lol: Als ik mijn auto via een specialist zou verkopen, zou ik het ook erg op prijs stellen als hij niet Jan en Alleman daarin zou laten proef rijden. De echte liefhebber of serieuze koper komt toch wel. Zijn er wel eens auto's in goede staat die niet verkocht worden dan :?: :roll:

Overigens, op basis van een eerdere opmerking, zou ik bij een proefrit liever zelf de auto koud willen starten en willen wegrijden. Koud zegt mij iets meer dan een warme motor.

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 20:55

Motron is gewoon erg straight met zijn beleid. Maar wel rechtvaardig. Als dat niet bij je past moet je er niet zijn.

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 21:30

ik zou een koper NOOIT alleen een proefrit laten maken, vind ik niet meer dan normaal.
Toen ik mijn 1e porsche kocht was ik 19, verkoper was een stuk ouder. Schrok wel toen hij zag hoe jong ik was, maar zei wel te geloven dat ik serieus was en liet me zo achter het stuur stappen.
ging vorige week een audi kopen voor een vriend, en kreeg van de verkoper zelf na 10 minuten aangeboden er maar eens een stukje in te rijden. Had uiteraard wel alle documenten en alles bekeken en de auto geinspecteerd. Verkoper zijn is meer dan alleen auto's te koop aanbieden, maar ook filteren wie serieus overkomt en wie niet. Kom je niet serieus over, dan zal dat in de meeste gevallen ook wel iets met jezelf te maken hebben. (uitzonderingen daar gelaten uiteraard)

Kan me dus wel voorstellen dat het beeld dat wordt geschetst over Motron een beetje verkleurd is. Als iemand bij mij aan de deur zou staan en zou zeggen leuke bak, vette velgen, mag ik ff stukje rijden? Dan zou ik waarschijnlijk ook zeggen No Way. Vaak zal de indruk die je van de persoon krijgt (uiterlijke) en de werkelijke gedragingen van deze persoon in lijn liggen met elkaar.
Bij motorfietsen is het volgens mij juist normaal dat er niet wordt proefgereden(particulier dan). Kocht mijn motor nadat hij een minuutje of wat stationair gelopen had, en verkocht hem op de zelfde manier weer (werd ook niet om proefrit o.i.d gevraagd)

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 21:47

Voor de duidenlijkheid ; IK heb dit topic NIET gestart . :!:
Ik heb het nooit over proefritten gehad .

Ik reageerde op De MUD , dat ze (4 jaar geleden ) een 996 ook niet zagen zitten. Met die "smilies " erachter probeer ik aan te geven dat ik destijds hun mening niet deelde , dus zijn NIET om aan te geven hoe
ik over het bedrijf denk . :!:
Zij mogen ook een mening hebben , maar met sommge meningen ben ik het niet eens .

Over proefritten kan ik kort zijn , elk bedrijf heeft zijn eigen beleid, de eventuele klant schikt zich daar in , of gaat verder kijken .

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 21:55

Tja ik vind een proefrit dus wel belangrijk!

Ik ben eens ooit naar een Porsche specialist geweest in Zeeland om een 944 te gaan kijken. Uiteraard eerst zelf grondig onderzoek gedaan en vervolgens met de verkoper contact opgenomen dat ik zou komen.

In de showroom werd ik niet te woord gestaan, en moest ik uiteindelijk na veel moeite de verkoper halen. Die wilde dan nog wel wat diingen over de auto zeggen, maar daar bleef het bij. Voor een proefrit kon ik een week later terugkomen.

De hardtop voor de Boxster (van mijn pa die mee was voor die top) en de 944S staan er waarschijnlijk nog steeds, terwijl als hij me had laten rijden ik waarschijnlijk zelfs de S2 en de hardtop gekocht had... :roll:

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 21:56

Ik zou een koper ook nooit alleen een proefrit laten maken. Ik zou een koper ook NOOIT de auto koud laten starten en dan laten wegrijden. Voordat de koper erin mag rijden, is de motor volledig warm. Als de koper de auto (motor) in koude toestand wil ervaren, dan kan dat, maar uitsluitend in mijn handen. De twee keer dat ik een auto particulier kocht, was ik tijdens de proefrit zelfs voorzichtiger met de auto dan de verkoper zelf :shock: Beide keren zei de eigenaar "geef nu maar even flink gas" toen we op de Autobahn respectievelijk A13 reden. Beide keren zei ik "sorry, maar eerst moet de olie opwarmen" :mrgreen:

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 22:17

ralf996 schreef:Bij motorfietsen is het volgens mij juist normaal dat er niet wordt proefgereden(particulier dan).

een motor koop ik echt nooit zonder proefrit. dan haal je er zoveel uit

maar geldt wel wat hierboven wordt genoemd, als ze beginnen met vette uitlaat, hoe hard kan die... dan krijgen ze hem ook niet mee

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 22:29

Ik had een 2006 r6, en als iemand vroeg of ie er een stukje mee mocht rijden zou ik waarschijnlijk ook nee gezegd hebben. Een auto onder controle houden is nog wel te doen, ik weet niet of die koper wel eens 126pk op zn achterwiel gehad heeft.
Ik weet wat ik verkoop. Ik wil best op papier zetten dat de koop rond is en betaald en alles. Als dan tijdens rijden blijkt dat er iets niet klopt wordt het opgelost, andere manier werkt voor mij niet. (dalijk rijdt ie m kapot, en zit ik met de schade, zal niet de 1e keer zijn)

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 23:12

Mag ik bij deze 1 van de moderators vragen , om dit topic NIET bij mij te laten beginnen . :!:
Ben het ook nooit gestart .
:idea: Schrap het 1e bericht :idea:

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 23:14

Het zijn altijd dezelfden die dit soort zeiktopics starten. :!:

Geintje Jeroen, geintje... :mrgreen:

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

24 aug 2010 23:16

@Jeroen: maak je niet druk!

Re: 987 bij Motron

24 aug 2010 23:26

die motronman heeft anders een aardige collectie smith and wesson. zou ik niet graag spatjes mee hebben :cheesy:

Re: 987 bij Motron

24 aug 2010 23:57

:cyclops: Thanks Harald .

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

25 aug 2010 9:09

erwin996 schreef:Ik zou een koper ook nooit alleen een proefrit laten maken. Ik zou een koper ook NOOIT de auto koud laten starten en dan laten wegrijden. Voordat de koper erin mag rijden, is de motor volledig warm. Als de koper de auto (motor) in koude toestand wil ervaren, dan kan dat, maar uitsluitend in mijn handen. De twee keer dat ik een auto particulier kocht, was ik tijdens de proefrit zelfs voorzichtiger met de auto dan de verkoper zelf :shock: Beide keren zei de eigenaar "geef nu maar even flink gas" toen we op de Autobahn respectievelijk A13 reden. Beide keren zei ik "sorry, maar eerst moet de olie opwarmen" :mrgreen:


Hangt dus van de type koper af, zoals jezelf zegt :wink: Ik weet zeker dat er best mensen zijn met respect voor techniek en die daar ook zo mee omgaan. De mensen die liefde hebben voor techniek zullen juist een dergelijke auto rustig warmrijden. Juist die categorie wil de auto graag koud horen, voelen en ruiken. Tenminste, dat schat ik zo in. Zeker als ze de intentie hebben om die auto te kopen.

Ik ben het wel met je eens dat je dat niet aan iemands neus kan zien en daarom zou ik ook meerijden. Behalve bij de d.d. dan. Daar liet ik de mensen zelfstandig in rijden. Zo'n hijgende meerijder naast of achter wordt je als koper ook niet vrolijk van. :?

Hoe goed ook bedoeld zou ik mijn bedenkingen hebben bij een warme klaargezette auto. Alhoewel ik de auto's tot nu toe altijd op "gevoel" heb gekocht :roll: :wink: . Tot op heden nog geen spijt van gehad.
Laatst bijgewerkt door ruud964 op 25 aug 2010 10:50, in totaal 1 keer bewerkt.

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 9:11

Particuliere verkoop: altijd zelf meerijden, en pas als het serieus lijkt te zijn. Bij de verkoop vd New Beetle van mijn vrouw ben ik trouwens ook meegereden, geldt niet alleen voor verkoop vd Porsche. De vrouw van de koper kreeg bij ons thuis een kop koffie. Maar niet meerijden: nooit.

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 9:49

gast schreef:(uiteindelijk houden we er allebei een goed gevoel aan over)

Dat is juist de kern, je moet allebei een goed gevoel hebben bij een deal. En alles wat daarvoor af speelt (proefrijden, onderhandelen, afspraken maken).

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 10:14

Inderdaad de wereld (van P rijders) is klein. je komt elkaar ongetwijfeld weer een keer tegen dus handel zaken netjes en eerlijk af. Goed gevoel bij koper of verkoper is m.i. gewoon belangrijk. belangrijker dan een paar centjes (maar dan wel echt een paar natuurlijk :wink:)

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 11:22

heb in mn laatste 2 auto's de aspirant kopers ook niet laten rijden.
heb ze wel rondgereden en ze het volledige potentieel laten beleven.
het scheelt natuurlijk of een totally unexperienced of ex porsche eigenaar langs komt.
mn tvr had het stuur rechts
dan ga je niet iemand confronteren met 1. balans/onbalans 2. vermogen 3. stuur rechts
koper durfde zelfs niet eens

de koper van mn lotus kwam uit de saker en maserati wereld
die heb ik wel laten rijden

vind dus belangrijk wie het is
wellicht dat Motron dat verschil ook probeert te maken
rens

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 12:45

Meerijden is het beste lijkt me, werkt van beide kanten. 1) de eigenaar weet dat er geen gekke dingen gebeuren met z'n auto en 2) koper krijgt tijdens de rit nadere uitleg over het rijden van een Porsche. Lijkt me niet dat een koper hierop tegen kan zijn, tenzij hij van plan was om met z'n vriendin ernaast even de 200 aan te tikken op de snelweg...

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 14:48

gast schreef:Heb trouwens al 2x de halve familie op de bank gehad met thee,koffie en cola.. Die dachten dat het een uitje is o.i.d. :scratch: (wel beide keren een verkoop gemaakt).. :mrgreen:


Dat klinkt gezellig en niet duur! wat is het adres kom ik ook even langs met de kids (moet ik vantevoren bestelling doorgeven of heb je altijd alles in huis? :mrgreen:

Re: 987 bij Motron

25 aug 2010 16:36

Dit type Porsche ken ik niet :mrgreen: Helaas.....

Re: 987 bij Motron ... maar dan over proefritten...

30 aug 2010 10:42

sandelow schreef:Als officiële merk dealer vertegenwoordig je een automerk en zijn je belangen groter dan het behalen van je jaar targets. Je dient het imago dat het merk wenst neer te zetten tot in perfectie uit te dragen.



euh.... volgens mij draait het uiteindelijk allemaal gewoon om geld verdienen. En ik weet wel heel zeker dat de targets halen hét einddoel van iedere dealer/bedrijf is. Het imago dien je inderdaad perfect uit te dragen anders trekt PON het Porsche-logo van je gevel :mrgreen:
Plaats een reactie