Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 12:35

Peter 993 schreef:Kies waar je het lekkerst in rijdt en je het best bij voelt en let NIET op afschrijving ed.

Ik weet het niet hoor maar een auto waar je per jaar 6k op afschrijft kost je (dus) al 500E per maand! Toch geld 8)

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 12:52

Natuurlijk is dat geld, en als het niet hoeft dan liever niet. Ik zou echter gaan voor de wagen waar ik het meeste plezier aan beleef en niet de wagen die het minste afschrijft.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 12:53

Peter 993 schreef:Kies waar je het lekkerst in rijdt en je het best bij voelt en let NIET op afschrijving ed. Wat heb je er aan om ergens in rond te rijden met de gedachte 'lekker weinig afschrijving'


Hmm, niet op afschrijving letten? Goeie tip. Ik zou graag een nieuwe 991 turbo kopen. Ik zou de afschrijving in het eerste jaar kunnen betalen en zou dan waarschijnlijk in het eerste jaar zo'n 70.000 euro afschrijven. Maar ik zou er wel het lekkerst in rijden! Toch maar doen dan? Ondanks dat mijn huidige auto, die ook erg goed rijdt, 5.000 euro per jaar afschrijft? Als ik elk jaar 70.000 euro ga afschrijven (want natuurlijk wil ik elk jaar weer een nieuwe 991 turbo, die rijdt immers het lekkerst), dan komt de tijd dat ik definitief in een Kia Picanto ga rijden wel heel snel dichterbij :cheesy:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 13:01

Wat je nu doet is EN niet op afschrijving letten MAAR ook niet op aanschafprijs........ook een leuk alternatief :D :wink:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 13:11

Ik had het alleen over de afschrijving, niet over de aankoopprijs... Op de ene auto heb je 70.000 euro afschrijving per jaar, op de andere 5.000 euro. Tja, dat die ene nieuw gekocht is en de ander gebruikt, doet verder niet veel ter zake: afschrijving is afschrijving. Als je zegt dat je niet moet letten op afschrijving, kun je dus beter een nieuwe Porsche kopen :wink:

Je bedoelt natuurlijk dat de afschrijving op een nieuwe auto erg hoog is, en dat niet iedereen dat kan of wil betalen. Welnu, datzelfde uitgangspunt kun je (gerechtvaardigd) hebben bij de aankoop van een gebruikte Porsche. Als je ervanuit gaat dat een 993 4S van 50.000 euro bijvoorbeeld 285 euro per jaar zal afschrijven, en een 997 van dezelfde prijs ieder jaar nog 4.000 euro gaat afschrijven, dan kan dat heel relevant voor iemand zijn, net zoals het voor velen relevant is om geen 70.000 euro per jaar afschrijving te hebben.

Afschrijving is voor iedereen belangrijk. Het gaat er uiteindelijk om wat je kunt betalen aan afschrijving en wat je prioriteiten zijn.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

17 apr 2012 17:35

horn schreef:ach, wij hebben weer een leuk topic om aan te geven wat wij zouden doen :cheesy:

Klopt als een bus...denk niet dat het een van ons echt interesseert wat TS met zijn centjes of met onze adviezen doet...

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

18 apr 2012 23:45

Door zoveel gepassioneerde en uiteenlopende reacties, ben ik aan het twijfelen gebracht. 70.000 euro is inderdaad veel geld en ik besef het ook dat ik daarmee zelfs 2 auto's kan kopen. Moeilijke keus dus. Dit is dus al mijn spaargeld dat ik dus aan een auto zal uitgeven, als ik rationeel denk, komt ik tot de conclusie dat ik een toontje lager moet zingen. Maar als ik naar mijn hart luister, wil ik dan mijn droom waarmaken.

Nou is dat niet zo dat ik perse een auto van 70k moet hebben. Het kan een auto van 150k zijn (als ik dat geld had) of een auto van 35k waar ik met plezier in rijd. Ik ben het eens met een van de vorige schrijvers, dat je niets hebt aan auto met weinig afschrijving als je daar geen plezier in beleeft. Als ik dat zou willen, zou ik dan een Toyota Aygo kopen, want die is de meeste waardevaste auto, aldus vele autowebsites.

Vooralsnog ga ik dus gewoon blijven zoeken en lees ik de topics en leer van jullie verhalen en advies aan mij en anderen. Wellicht komt ik binnenkort met de mededeling dat ik mijn droomauto gevonden heb en die heeft all-inlcusief 50k gekost. Dan hou ik die andere 20k lekker op de bank en kan daar andere mooie dingen mee doen :D

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 9:36

70K al uw spaargeld? Ik zou dan overwegen om te budgetteren op de helft of minder dan de helft daarvan en dit te verhogen met 1.5 keer uw jaarlijkse spaarcapaciteit. Tenminste als U er vanuitgaat deze wagen meer dan 3 jaar te bereiden. Ook de afschrijving zal moeten bekeken worden t.o.v. uw jaarlijkse spaarcapaciteit.

Natuurlijk hoeft dit allemaal niet en kan je zelf uw leven bepalen, maar indien u langer porsche wil rijden zou jezelf best nagaan wat je targets in het leven zijn. Wat je binnen 10 jaar wil bereiken en wat je op latere leeftijd nog wil doen. Het lijkt allemaal veraf, maar soms loont het om er eens bij stil te staan. Een financieel zorgeloos leven is aangenaam, zet je tering naar de neering.

Maak uw afwegingen beslis, and enjoy.

Mvg,

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 9:58

Ik hou ook van auto's, maar ik zou nooit al mijn spaargeld aan een auto besteden.
Een fun-auto naast de DD vind ik alleen maar leuk als ik er financieel niet al teveel van voel.
Lekker eten, goede wijn, vakanties, eerder stoppen met werken etc vind ik net zo belangrijk en daar wil ik niet op bezuinigen.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 10:28

"Al je spaargeld" is een relatief begrip.

Er van uitgaande dat je voor dit soort auto's moet sparen dan zal op enig moment (vrijwel) al je spaargeld in een aankoop gaan zitten. Dat wil niet zeggen dat gedurende het bezit/eigenaarschap het saldo van je spaarrekening 0 is of moet blijven.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 10:31

MarkS schreef:......Dat wil niet zeggen dat gedurende het bezit/eigenaarschap het saldo van je spaarrekening 0 is of moet blijven.


Nee, dat gaat vanzelf.....zeker als je een 993tt of andere turbo gaat aanschaffen..... :wink:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 11:09

Toch maar een 'voordelige" Cayman dan? :wink:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 11:14

Ik zal de bal die voor de doellijn ligt even intrappen :mrgreen:

Je spaarrekening zal bij aanschaf van een 997 (van 70K) wel erg snel moeten groeien om na 2 of 3 jaar weer een vergelijkbare Porsche te kunnen kopen.
Bij de 993 TT o.id. zal je spaarrekening niet groeien vanwege (meer) onderhoudskosten maar daar staat tegenover dat deze jongens wel hun waarde blijven behouden of (bijna zeker) gaan stijgen de komende jaren.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 13:25

MarkS schreef:"Al je spaargeld" is een relatief begrip.

Er van uitgaande dat je voor dit soort auto's moet sparen dan zal op enig moment (vrijwel) al je spaargeld in een aankoop gaan zitten.


Zelf dit zou ik niet graag doen. Ik vind het een prettig idee om een flinke buffer te hebben voor als dingen eens tegenzitten.
Je zult niet de eerste zijn die plotseling werkloos of ziek wordt of op enige andere manier de wind tegen heeft.
Als je dan je Porsche noodgedwongen moet verkopen kan het wel eens lang duren voor je hem kwijt bent...

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 14:57

koop nou gewoon die van mij.....heb je alles....en voor de juiste prijs....garantie tot 2/13, auto 100%, alle papieren en documentatie...een 4S en cabrio....en de goede kleur...
Net grote beurt gehad... :cheers:

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=202494006

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 16:44

Ik zeg doen!

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 16:53

ambitieus prijsje.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 17:11

wolf schreef:ambitieus prijsje.



vragen staat vrij.....en daarbij.....probeer er maar een zo te vinden.... :mrgreen:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 17:22

wolf schreef:ambitieus prijsje.


Tja, als je ambitieus bent, rijd je eerder in een 997 4S cabrio dan in een 85'er Carrera :cheesy:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 17:25

In de gezondheidszorg zijn we nu eenmaal van nature bescheiden. :wink:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 17:46

Behalve met factureren :mrgreen:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 18:08

dat bestaat niet meer in Olanda, mein jungen. de overheid regelt dat netjes in samenspraak met de verzekeraars, onder het motto van vrije markt :roll:

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 18:17

Ok, dus ook dat laatste is in NL nu ook super goed geregeld ( :roll: ) en kan ik weer met een geust hart terugkomen als ik zou willen. :D

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 18:20

blijf maar daar. hier alleen maar gezeur.

Re: Wat te kopen met een budget van 60k á 70k?

19 apr 2012 18:33

Ik bedoel niet op dit forum, gewoon in de maatschappij :shock:
Plaats een reactie