Praat hier met andere bezoekers over Porsche gerelateerde zaken.
Plaats een reactie

Re: Porsche onderhoud noord nederland

07 jan 2013 22:20

JA dat denk ik ook maar ik weet niet hoe ze bij PCG daarover denken

Re: Porsche onderhoud noord nederland

08 jan 2013 17:06

Haha, je rijdt een P en dan trekken ze je portemonnee per definitie leeg. Nog niet door?

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 8:06

Nou als het zo werkt ben ik heel snel klaar met dat soort jongens !

dan maar geen dealer etc . als ik genaaid wil worden heb ik wel een leuker adres.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 8:20

ja adressen genoeg maar een dealer of specialist heeft wel de juiste mat gereedschap en kennis in huis en de garage op de hoek ik weet het niet.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 9:05

Voor mijn, is sleutelen onderdeel van de Porsche hobby. Dus ik doe eigenlijk alles zelf tenzij ik weet dat een dealer of specialist stempel handig zou zijn i.v.m herverkoop. Dus grote en kleine onderhoud laat ik wel doen (lees stempelen), maar dan ook alleen de vieze dingen als olie of remvloeistof vervangen want dat is lastig in mijn garage. Reparaties doe ik meestal zelf of demonteer de onderdeel en zoek een bedrijf die het voor mijn kunnen maken.

Maar als je het willen laten doen, ik heb ook goeie ervaring met Renntech.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:04

Pinin39 schreef:Nou als het zo werkt ben ik heel snel klaar met dat soort jongens !

Aircooler volledig negeren. Verbale scheten. PCG is duurder dan de specialist. Meer vaste lasten en vaak een veel duurdere espressomachine... :lol:

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:15

ik denk dat dit ook een beetje het probleem is in porscheland (ook Ducati land hoor )
er word zo verschrikkelijk gekeken naar de onderhoudshistorie en als de boekjes er niet bij zitten
is een auto direct minder waard . doordat hier zo op gelet wordt door de kopers houden we gezamenlijk
de prijzen hoog .

dat is niet erg , een Porsche is ook geen Opel alleen viel me bij de zoektocht naar mijn boxster wel op dat
ook bij de garagehouders alleen maar gerept werd over de boekjes , de origineel nederlandse auto en de onderhoudshistorie. ik heb bij boxsters gekeken die er werkelijk uitgeleefd bij stonden maar waarvan alle boekjes en onderhoud bekend waren.

natuurlijk is het mooi als dat allemaal erbij zit en die van mij zit het ook bij , en ja je hebt iets meer zekerheid met historie maar zoals hier op het forum ook te lezen is zijn er best veel mensen die dingen zelf doen en voor de stempels af en toe bij de dealer uitkomen .

Naar mijn bescheiden mening en wat ervaring met Alfa Romeo en Ducati's denk ik dat zeker de echt specialistische zaken door een expert gedaan dienen te worden maar dat een goeie monteur die met zorg sleutelt veel voor je kan doen. De stempels in een boekje zijn voor mij minder van belang als je weet dat het onderhoud met zorg is gebeurt.
Helaas om de prijs van je Porsche een beetje op pijl te houden moet je wel uitkomen bij een dealer voor een stempeltje.

Toch weet ik dat er ook wel garages zijn die bijvoorbeeld veel met een BMW of AUDI doen maar geen dealer zijn ,
die zijn kind aan huis bij de dealer voor de onderdelen en als ze eens een nette auto hebben waarbij
de boekjes niet helemaal compleet zijn dan staan er zo ineens stempels in omdat de dealer weet
dat die garage wel goed werk levert en de dealer hem als klant graag over de vloer heeft.

Ach ik denk dat ik fijn laat sleutelen door mijn kennis en voor de bijzondere dingen naar Renntech ga
dan hebben best of both worlds :)

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:24

Ik laat al mijn onderhoud doen bij Lothar van Rennsport in Breda.
Is ex-Porsche monteur en gebruikt uitsluitend originele onderdelen.
Alleen het uurtarief is vriendelijker dan bij de dealer.
Denk trouwens dat een stempel van Renntech, Rennsport of andere specialisten in het boekje je auto niet in waarde doen dalen.

FF off-topic;
We hebben min of meer dezelfde voorkeur op auto/motor gebied; ik heb naast de P nog een Duc racer en aan Alfa 75 V6 racer in aanbouw :ba: :ba: :ba:

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:41

boekjes worden de laatste jaren steeds belangrijker. Ik ben het met bovenstaande spreker eens dat een stempel in je boekje van een 'gerenommeerd' specialist de waarde niet doet dalen in relatie tot een stempel van een Porsche Centrum. Geregeld onderhoud door een gespecialiseerde partij is waar naar gekeken wordt.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:55

Volgens mij zit Erwin Jansen tegenwoordig bij PCG...als hij daar mag doen wat hij altijd deed en hij aan je auto werkt zit het kwalitatief top.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 10:58

... maar wel voor de hoofdprijs :P


Is ex-Porsche monteur


De meeste Porsche Specialisten hebben hun kennis en ervaring opgedaan bij de dealer - voor een enkeling is het andersom 8)


een stempel in je boekje van een 'gerenommeerd' specialist de waarde niet doet dalen in relatie tot een stempel van een Porsche Centrum.


Dealer-stempels MI alleen voor 'collectables' ...

.. en die hebben er vaak niet meer dan 1 of 2 in het boekje 8)


Met de gegevens van een stempel van een Specialist is met het internet redelijk makkelijke te controleren hoe kundig dat bedrijf is en wat voor kwaliteit ze leveren :wink:

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 11:22

Olaf schreef:... maar wel voor de hoofdprijs :P


Wat zal het verschil zijn 30-40 euro per uur? Stel 1 dag 8 uur werk? verschil ca 300 euro?Neem aan dat de onderdelen dezelfde prijs zijn?En voor de standaard dingen hebben ze allemaal pakketprijzen.......En dan nog je eigen tijd en benzinekosten nog even mee laten wegen.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 12:21

2000 gtv schreef:Wat zal het verschil zijn 30-40 euro per uur?


Klassieker tarief bij een PC is ongeveer € 30,- excl. meer dan bij een Specialist .. het normale tarief scheelt nog meer :|

Specialisten werken ook met pakket-prijzen .. en geven nog weleens korting op de onderdelen ....

Maar wees gerust - de door jou genoemde monteur hoeft zich niet te vervelen ;)

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 12:27

Cazzo Super Veloce schreef:We hebben min of meer dezelfde voorkeur op auto/motor gebied; ik heb naast de P nog een Duc racer en aan Alfa 75 V6 racer in aanbouw :ba: :ba: :ba:


Daar zijn er meer van... :wink:
Maar voor de Duc kun je gewoon naar Joop.... redelijk vlakbij geloof ik.....

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 12:47

nee mijn Duc gaat niet naar Joop , ken hem wel is een goeie kerel maar heb mijn vaste monteur al jaren
voor de ducs , heeft destijds de Monster Turbo ook helemaal weer klaar gemaakt .... weet wat ie doet.

http://youtu.be/ISBsIJNl6po


zes minuutjes plezier :)

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 12:55

horn schreef:boekjes worden de laatste jaren steeds belangrijker. Ik ben het met bovenstaande spreker eens dat een stempel in je boekje van een 'gerenommeerd' specialist de waarde niet doet dalen in relatie tot een stempel van een Porsche Centrum. Geregeld onderhoud door een gespecialiseerde partij is waar naar gekeken wordt.


Het was zelfs so dat de stempel van de specialist meer waarde had enkele jaren geleden omdat de dealers eigenlijk niets had met de oudjes. Maar de afgelopen jaren met de Classic program hier in NL is daar ook wel degelijk verandering in gekomen.

Dealer kost meer, heeft betere koffie en meisjes, en vervang vooral kapotte onderdelen...dus je auto is technish nieuwer. :wink: Jij en je auto is wel een beetje onbekend bij de service medewerker maar is zo op te roepen via de computer. Een voordeel is vervangende voervoer, dat heeft lang niet iedere specialist :idea:
Specialist kost minder, heeft geen of matige koffie en zal vaker herstellen dan vervangen. De specialist kent vaak ook jou auto van voor je eigenaarschap en hoef niet in een computer de geschiedenis op te zoeken.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 13:36

ben recent weer uitstekend geholpen bij visser, incl leentoyota, waarbij hij helpt om de boel betaalbaar te houden.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 13:54

Porsche Groningen rekent voor een klassieker 86,40 euro excl. BTW
De definitie van klassieker staat dacht ik op hun site...

Re: Porsche onderhoud noord nederland

09 jan 2013 14:07

Pinin39 schreef:nee mijn Duc gaat niet naar Joop , ken hem wel is een goeie kerel maar heb mijn vaste monteur al jaren
voor de ducs , heeft destijds de Monster Turbo ook helemaal weer klaar gemaakt .... weet wat ie doet.

http://youtu.be/ISBsIJNl6po


zes minuutjes plezier :)


Totally OT, maar wel een gaaf ding. mooi gebouwd.

Hier mijn vorige 848 op de dyno bij Biggelaar:

http://www.youtube.com/watch?v=a7WS4YjWLVk

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 0:33

horn schreef:
Pinin39 schreef:Nou als het zo werkt ben ik heel snel klaar met dat soort jongens !

Aircooler volledig negeren. Verbale scheten.


Dus je denkt dat Pinin39 niet zelf kan nadenken.....? Tip: je zet de P op 4 sinaasappelkistjes en laat de motor zakken zoals bij een VW kever. Kopje koffie erbij uit eigen keuken gebracht door moeder-de-vrouw en haar een leuke vakantie cadeau doen van de uitgespaarde euries. Iedereen happy.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 2:20

@cazzo
Hebben die Duc's tegenwoordig ook al naverbranders?
Het moet niet gekker worden :mrgreen:
Super! :thumleft:

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 10:11

Zit een race-ECU op die zorgt dat er ook benzine in gespoten wordt als je op de motor af remt.
Is voor extra koeling en minder motorrem.
Wel gaaf effect :ba:

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 10:44

Is dit misschien een idee?

Ik heb een (flinke) garage met 2 koloms brug en veel gereedschap. Ben alleen zelf geen ervaren monteur. Ik gebruik de garage voor een aantal klassieke auto's waarvan de techniek veel eenvoudiger is.

Ik heb er geen probleem mee als mijn garage (tegen billijke vergoeding) af en toe wordt gebruikt door een ervaren Porsche monteur.

Het is maar een idee. Pin me er niet op vast!

* ik woon overigens in Zuidlaren.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 10:53

En heb je reeds een bezoekje gewaagd of een afspraak gemaakt?

Ik zou voor Rispen kiezen. Ik heb persoonlijk erg goede ervaringen met hem als monteur van Theo Jansen. Tijdens klantendagen (bijvoorbeeld dagje Lelystad bij Maaskant) bemerkte ik dat alle klanten vol lof over hem waren terwijl het enthousiasme voor andere medewerkers van Theo Jansen wat meer verdeeldheid liet zien. Voor mij de ultieme referentie: klanttevredenheid.

Over de andere 2 opties kan ik geen aanbeveling doen buiten het feit dat het vertrek van de vorige eigenaar van Rentech als een groot verlies werd beschouwd. Hij werkt nu voor Porsche Centrum Groningen naar ik heb begrepen.

Re: Porsche onderhoud noord nederland

11 jan 2013 11:06

Ben het volledig met Arjen (ASW) eens.
Plaats een reactie