Hier kun je praten over alles wat niets of weinig met ons merk te maken heeft.
Plaats een reactie

Re: Weemoed naar electrisch

11 maart 2026 13:42

disciple schreef:Mijn Audi Q8 etron is echt doodstil...


Als je er in zit wellicht ....

Die tank hoor je echt wel aankomen (en langs rijden) door het banden geluid ... stil is anders :idea:

Re: Weemoed naar electrisch

11 maart 2026 14:26

Dat is helemaal waar ja. Hij maakt een soort Klingon geluid bij stapvoets rijden en bandengeluid is wel aanwezig buiten. Maar ligt ook aan het merk banden. Is maar goed ook, anders horen mensen je minder goed aankomen. Maar van binnen is hij lekker stil.

Re: Weemoed naar electrisch

11 maart 2026 22:49

Prachtig verhaal maar ik wil ook wel een mooie kiek van de Alpina :mrgreen:

Re: Weemoed naar electrisch

13 maart 2026 17:45

Mooi verhaal - Alpina klinkt helemaal top!
Na 10 jaar elektrisch; Model S, Model 3, BMW I5, BMW IX3 en recent nog 3 weken een Audi Q4 ben ik helemaal genezen van electrische auto’s. Begin was best leuk, beetje bijpraten bij een supercharger, relaxed rijden, autopilot etc. Als je alleen in NL rijdt is het ook nog wel te doen. Maar na vele trips naar Italië, Z-Spanje, Portugal etc ben ik toch echt klaar met het laden op lange afstanden, de armoe dat je airco uit moet zetten als je ergens in het zuiden in een file staat omdat je de (enige) snellader anders dreigt te missen, het zoeken naar laders die er niet zijn, vooral de database van BMW is lokaal bizar slecht etc. BMW is qua interieur en exterieur beter/mooier dan Tesla maar daarna houdt het wel op, qua software etc liggen ze nog jaren achter. Die Audi was zo bizar slecht daar stap ik nooit meer in. Merkte ook dat ik steeds vaker het vliegtuig nam en lokaal een autootje huurde. Afgelopen week even heen en weer naar Oostenrijk met ‘gewone’ 5-serie, wat een verademing in 8 uurtjes. Alleen jammer van de Duitse grenscontroles maar dat is vrij snel goed gemaakt :) Ik ben er wel klaar mee, als de ssd accu’s er komen en je net zo hard en lang als met een ice kan rijden dan ga ik het nog eens proberen.

Re: Weemoed naar electrisch

23 apr 2026 11:50

Ik ben alweer een tijd over en momenteel met de Model S Plaid met Track Pack.

Zogenaamd een auto zonder enige beleving, maar zeker met TP is dat wat mij betreft onzin. Vergelijk het met een 911 Turbo S. Niet zo hardcore als een GT3RS, maar wie wil er nu dagelijks in een GT3RS rijden? Een 911 Turbo S is perfect geschikt voor alledag en biedt meer dan voldoende lol, zeker op de openbare weg. Nog even afgezien van dat de meeste toetsenbordridders op feestboek die klagen over gebrek aan beleving en gemis aan het geluid van de ICE rijden in een Golf Diesel of iets anders degelijks met 0,0 beleving en lawaai.

Met de Plaid rij je voor 150k een auto die in 6,2 seconden naar de 200 knalt. Ik weet nog dat ik als klein ventje onder de indruk was dat een Ferrari F40 dat in 12 seconden kon doen. Ook bepaald geen modderfiguur op de Nordschleife (mits TP). Al moet je na 1 ronde wel direct weer bijladen. Dat is dan wel een verschil met vroeger dat ik om de 6 ronden bij Breidscheid eraf moest om bij de Aral de tank weer vol te gooien.

Op de Nordschleife is de GT3RS natuurlijk de betere keuze. Maar ik kom daar nog maar zelden (kinderen enzo...).

Ook voor lange reizen prima auto. Range is goed genoeg. Ook met stevig doorrijden. Zeker als mijn vrouw meegaat. Die moet vaker en langer afwateren dan de Tesla aan de lader moet.

Voor mij geldt dan ook dat op de openbare weg niets boven elektrisch gaat.

Re: Weemoed naar electrisch

23 apr 2026 16:06

porschenot schreef:Prachtig verhaal maar ik wil ook wel een mooie kiek van de Alpina :mrgreen:



zoiets:
77053 77051 77055 77056

Re: Weemoed naar electrisch

24 apr 2026 18:34

Mooie Alpina lekker veel ruimte en een mooie kleur

Re: Weemoed naar electrisch

24 apr 2026 19:58

Als daily rijd ik een Porsche 718 Cayman met handbak. Geen adaptive cruise, vrij basic en stug geveerd op Ohlins R&T. Beetje mee met het verkeer, soms iets vlotter op de linkerbaan. Beetje gas, beetje schakelen, plofjes uit de uitlaat. Mijn commute is zo’n 140 km per dag, maar die vliegt normaal voorbij.

Afgelopen week heb ik voor een dag met een Porsche Macan 4 Electric gereden terwijl mijn auto voor een beurt bij Porsche Centrum Leusden was. Prachtige auto in oak green met alles erop en eraan. Ik snap volledig waarom mensen hier heel blij van worden.

Ik stapte vol verwachting in die Macan. Even alles ingesteld, beetje rondgekeken. Binnen 500 meter begon de irritatie al. Niet door het elektrische rijden, maar door alle systemen die zich overal mee bemoeien. Continu kleine correcties, ingrepen… het voelt alsof je constant tegen de auto in werkt.

Even gestopt en alles uitgezet wat uit kon. Toen werd het beter. Maar na een kilometer of 20 begon ik te gapen en dacht ik: wat duurt dit lang. Waar mijn rit normaal zo voorbij is, voelde dit echt als een eeuwigheid.

Voor mij zit het verschil niet zozeer in EV versus benzine. Het is het gebrek aan feedback en stimulatie. Het geheel is zo gefilterd en vlak dat het me simpelweg minder bezighoudt. Misschien helpt mijn ADD daar ook niet bij.

Stiekem zat ik al in de configurator te spelen, want de maandlasten zouden een stuk vriendelijker zijn dan mijn Cayman. Maar na deze ervaring was de keuze snel gemaakt: de garantie op de Cayman is gewoon weer met 3 jaar verlengd :drive:

Over een jaar of drie zal ik het opnieuw evalueren :salut:

Re: Weemoed naar electrisch

24 apr 2026 20:38

Herkenbaar verhaal…

Het is allemaal prima en soms dik, maar echt leuk wordt het eigenlijk nooit.

Daar hebben we dan de klassiekers voor. Zelfs de standaard E30 316 is leuker om de rijden dan de Polestar 2 (4wd, 475 pk, 680 nm)

Re: Weemoed naar electrisch

24 apr 2026 21:07

Het is maar net wat je van een auto verwacht. Ik denk dat de meerderheid van de autokopers elektrisch rijden echt als een vooruitgang ervaart. Als je je auto niet alleen als vervoersmiddel ziet en actief bezig bent met autorijden, zoals Johann omschrijft, dan wordt t een ander verhaal.

Zo word ik, tot onbegrip van mijn omgeving, niet enthousiast van adaptive cruise control. Kun je nagaan… ;-)

Re: Weemoed naar electrisch

25 apr 2026 10:47

Ik vind een EV net zo vervelend om in te rijden als een nieuwe/moderne ICE vanwege alle hulpsystemen. Lane assist, adaptive cruise control, start/stop, zelfs automatische ruitenwissers vind ik vaak irritant omdat deze systemen anders reageren dan ik zelf zou doen. Waarschijnlijk ben ik een te grote control freak in de auto want ik spreek genoeg collega’s en vrienden die het juist fijn vinden.
Mijn BMW 535i F10 zal waarschijnlijk de modernste daily zijn die ik ooit zal rijden, ook het downsizen is iets wat mij niet zo aanspreekt en dan ga ik liever terug naar de grote sedans uit de jaren 90/2000 waar ik net zo veel (of misschien wel meer) plezier aan heb.

Re: Weemoed naar electrisch

25 apr 2026 12:07

Enguess schreef:En nu? Heb ik weemoed naar electrisch. Die Taycan was in bijna alle opzichten gewoon een veel betere auto. Behalve de range.

Sinds gisteren ook de stap vooruit gemaakt met een Taycan Sport Turismo GTS. :ba:

Zeer onder de indruk :shock: (verwacht sport en sport plus niet vaak te gebruiken :P ) en tsja de range....
Op zich niet slecht voor in NL, zo vaak rij je niet 350km op één dag.
De lange(re) reizen is iets vaker stoppen en koffie drinken :wink:

Afbeelding

Re: Weemoed naar electrisch

25 apr 2026 19:00

Heel nice! Ook het alcantara van binnen? En die range, boeien, het sublieme rijgedrag maakt het bij mij iedere keer weer goed…

Re: Weemoed naar electrisch

25 apr 2026 23:47

Zo zie je maar weer, iedere sjaak z’n eigen smaak!

Re: Weemoed naar electrisch

25 apr 2026 23:48

Diplodett schreef:Ik vind een EV net zo vervelend om in te rijden als een nieuwe/moderne ICE vanwege alle hulpsystemen. Lane assist, adaptive cruise control, start/stop, zelfs automatische ruitenwissers vind ik vaak irritant omdat deze systemen anders reageren dan ik zelf zou doen. Waarschijnlijk ben ik een te grote control freak in de auto want ik spreek genoeg collega’s en vrienden die het juist fijn vinden.
Mijn BMW 535i F10 zal waarschijnlijk de modernste daily zijn die ik ooit zal rijden, ook het downsizen is iets wat mij niet zo aanspreekt en dan ga ik liever terug naar de grote sedans uit de jaren 90/2000 waar ik net zo veel (of misschien wel meer) plezier aan heb.


Je hoeft die systemen niet te gebruiken.
Plaats een reactie